Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-26, 18:16x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
przenszenie bazy mssql na nowy komputer - do Szepczący 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2014-01-20, 11:39
Posty: 55
Post przenszenie bazy mssql na nowy komputer - do Szepczący
Cześć Szepczący, Ty mnie zawsze rozumiesz ;) więc i tym razem proszę Cie o pomoc, otóż chcę zainstalować od nowa one paroll na nowym kompie, który będzie serwerem. Jak przenieść bazy? Znalazłem opis:
1)Zatrzymaj usługę uplook server.
2)Uruchom program SQL Server Management Studio.
3)Wyszukaj bazy danych (np. uplook) i klikając na pozycji bazy danych prawym klawiszem myszy wybierz pozycję Tasks-> Detach.
4)Pojawi się wówczas okno odłączania plików bazy danych od serwera z jedną pozycją (bazą danych uplook). Zapamiętaj nazwę bazy danych widocznej w kolumnie Database name. O ile w kolumnie Status wyświetlony jest komunikat Ready to proszę wcisnij OK. Po tej operacji baza danych zniknie w liście baz danych, jej pliki oczywiście pozostaną na dysku.
5)Wyszukaj pliki bazy danych. Znajdują się one w katalogu C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL <X>\MSSQL\Data gdzie <X> jest numerem instancji serwera SQL. Najczęściej jest to 1, ale w przypadku, gdy zainstalowanych kilka serwerów, należy przejrzeć w/w foldery dla wszystkich serwerów w celu wyszukania plików bazy danych. Pliki te to uplook.mdf oraz uplook_log.ldf. Jeśli nazwa bazy danych wymieniona w pkt 3 była inna niż uplook to oczywiście nazwy plików również będą inne. Kopiujemy w/w pliki na inny komputer.Na drugim komputerze uruchom SQL Server Management Studio.
6)Kliknij prawym klawiszem na pozycji NAZWA_KOMPUTERA -> Databases i z menu kontekstowego wybierz opcję Attach.
7)W oknie, które się pojawi wcisnij przycisk Add i w nowym oknie wybierz plik uplook.mdf (lub podobny). Po wybraniu w/w pliku wciśnij przycisk OK. Po chwili baza danych powinna się pojawić w liście baz danych.

Taka oto instrukcja, ale chyba będę wtedy kopiował każdą pojedyncza bazę? A jak mam kilka firm, to każdą firmę muszę zrobić według schematu? Czy da się jakoś cały folder z bazami skopiować?


2018-06-28, 07:40
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2016-05-17, 20:41
Posty: 392
Pomógł: 75
Post Re: przenszenie bazy mssql na nowy komputer - do Szepczący
Hmm no skoro mnie wywołałeś to jestem ;)

Ja bym to zrobił inaczej:
1) zainstalowałbym MS SQL na nowej maszynie, odblokował porty i co tam trzeba i potwierdził że on działa poprawnie (tzn. z końcówki programu da się założyć bazę danych i do niej zalogować); na SQL ustawiasz we właściwościach instancji dobre ścieżki do folderów backup, baz danych itd.
2) na starym MS SQL robisz kopie wszystkich baz (pełne), i przegrywasz te pliki .bak do katalogu backupów nowego serwera
3) odtwarzasz (niestety ręcznie) wszystkie kopie baz danych na nowym serwerze
4) w kliencie KiP lub module administracji we właściwościach dołączonych firm podmień nazwę serwera na nowy, albo wyeksportuj konfigurację do XML, podmień ustawienia i zaimportuj ustawienia (to wszystko w oknie lista firm jest); jeśli masz usługę sage services to wystarczy raz a jak nie masz... cóż na każdym kompie będzie trzeba podmienić

Oczywiście nie zapomnij aby na nowym serwerze ustawić jakiś maintenance plan - automatyczne backupy, reindeksacja baz, update statystyk itd..

Pomogło?


2018-06-28, 10:59
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-01-20, 11:39
Posty: 55
Post Re: przenszenie bazy mssql na nowy komputer - do Szepczący
Cześć Szepczący przez weekend będę to robił. Dziękuję za wskazówki. :beer
Szepczący, a mógłbym dogadać się z Tobą o zdalna pomoc?


2018-06-29, 07:40
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-05-17, 20:41
Posty: 392
Pomógł: 75
Post Re: przenszenie bazy mssql na nowy komputer - do Szepczący
Nie ma szans, mam dość własnej roboty żeby sobie jeszcze dokładać w taki słoneczny weekend :). Dobrze, że znajduję czas aby czasem coś tu skrobnąć na forum. Zagadaj z dowolnym ekspertem z forum, na pewno niejeden się chętnie zgodzi a z tego co wiem chłopaki (i dziewczyny) takie rzeczy ogarniają na co dzień.


2018-06-29, 10:44
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 4 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. 2 drukarki fiskalne 2 bazy 1 komputer

w Programy Handlowe

Krasniak

4

3127

2010-12-14, 01:16

Krasniak Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Symfonia MSSQL

w Programowanie

Bluesky

1

2438

2018-08-08, 13:37

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Zestawy w Bazie MSSQL

w Programowanie

piotrek693

1

3380

2016-11-25, 17:31

piotrek693 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Powiązanie MSSQL-Access

w Programowanie

zz

0

1806

2013-04-16, 12:38

zz Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant