Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-25, 07:28x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Pervasive klucz nie działa/oraz 2gi PC nie widzi bazy danych 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2016-09-01, 22:22
Posty: 15
Post Pervasive klucz nie działa/oraz 2gi PC nie widzi bazy danych
Witam.
Wiem co znaczą w ogólnikowym tłumaczeniu te 2 komunikaty z którymi mam problem:
1) PCserver-> Error 7313: Product key is already used a different machine.
2) PCroboczy-> Błąd nr 3014 MicroKernel router nie może odszukać serwera Pervasive. Wystąpił błąd obsługi bazy dnych

NA 2komputerach były Finanse i Księgowość i wszystko było dobrze.
Zakupiono najnowszy Pervasive z licencją na 5 stanowisk, który zainstalowano na oby dwóch komputerach.

Na PCserver zaktualizowałem Finanse i Księgowość i przy 1szej próbie wpisania klucza do Pervasive,
wyskoczył1)komunikat Error:7313.
Więc puki co mam na 30dni Pervasive. Co to znaczy po 30dniach nie będzie działać Finanse i Księgowość?
Co muszę zrobić, zadzwonić do sage.com.pl i prosić o pomoc? Może jakieś porady?

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Na drugim komputerze PCroboczy: aktualizuje Finanse i Księgowość do najnowszej wersji podając poprawna nazwę firmy i Klucz.
Oraz zmapowałem poprawnie dysk sieciowy z odpowiednią lokalizacją bazy danych z PCserver
i przy prubie uruchomienia Finanse i Księgowość wyskakuje mi komunikat 2) Błąd nr 3014.
A żeby tego było mało to Finanse i Księgowość jest tylko w wersji demo do wyboru, ponieważ jakoś nie widzi tej bazy danych z PCserver i nie może się program uruchomić prawidłowo.
-Jakieś luźne sugestie?

PS. A jak uruchomię Pervasive System Analyzer to mam komunikat: (nie wiem czy to ważna informacja)
Succesfully connected to FK-PC 192.168.1.100 via TCP/IP protocol. Successfully transmitted 75 test messages via TCP/IP protocol during stress test.


2016-10-05, 21:55
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2015-08-06, 09:52
Posty: 52
Pomógł: 7
Post Re: Pervasive klucz nie działa/oraz 2gi PC nie widzi bazy da
Ta wiadomość była pomocna.(1)
Trochę to dziwne co opisujesz. Jeśli nie możesz podłączyć się do bazy to na jakiej podstawie twierdzisz, że masz wersję demo po poprawnej instalacji? po poprawnej instalacji samej symfonii (nie zaleznie od pervasiwe) nie powinieneś mieć nigdzie napisu "wersja demo" - to raz.
Dwa - klucz do pervasiwa można aktywować tylko na jednym komputerze (powinien być aktywowany tylko na serwerze) jeśli wpisałeś go gdzieś indziej musisz go najpierw zdeautoryzować i autoryzować jeszcze raz na serwerze.
Mnie to z opisu wygląda na symfonię zainstalowaną bez klucza + pervasiwa aktywowanego na stacji roboczej zamiast serwera - wtedy stacja sama myśli, że jest serwerem stąd cały problem. Ewentualnie, jeśli jesteś pewny, że zainstalowałeś pv poprawnie to sprawdź antywirusy czy czegoś nie blokują (najlepiej je do testów wyłącz)


2016-10-06, 08:25
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-09-01, 22:22
Posty: 15
Post Re: Pervasive klucz nie działa/oraz 2gi PC nie widzi bazy da
Jak dezaktywować klucz/ abym mógł go wprowadzić na PCserver?

Na PCserver jest pervasive najnowsze (na 30dni) i Finanse i Księgowość 2.0 najnowsze (działa).
a
Na 2gim PCstacja.robocza też jest Pervasive najnowsze (i tam nie wpisywałem klucza).
Na 2gim PCstacja.robocza instaluje Finanse i Księgowość 2.0 najnowsze. Podaję dane rejestracyjne Firmy, które zadziałały na 1szym PCserver, a tu po ukończeniu instalacji, mam jedynie wybór DEMO_FK. (powtarzałem instalację z 6x). Może jednak popełniłem jakiś błąd przy mapowaniu dysku. Ale sądzę, że na pewno ok to zrobiłem.


2016-10-06, 09:01
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-02-29, 10:32
Posty: 133
Pomógł: 20
Post Re: Pervasive klucz nie działa/oraz 2gi PC nie widzi bazy da
Ta wiadomość była pomocna.(1)
Cały czas robisz coś źle, i chaotycznie to opisujesz.
Nie trzeba podawać nr seryjnego na stacji roboczej, sama sobie pobiera.

Od początku -
serwer:
Pervasive z wprowadzoną licencją.
Wszystkie programy instalowane jako program, z użyciem nr seryjnych.

i sprawdzić czy tu działa

końcówki:
Pervasive bez licencji.
Wszystkie programy instalowane jako stacja robocza, ze wskazaniem katalogu odpowiedniego programu na serwerze jako folder docelowy.
Potem trzeba tu dołączyć firmę, wskazując jej katalog z serwera.


2016-10-06, 09:11
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-09-01, 22:22
Posty: 15
Post Re: Pervasive klucz nie działa/oraz 2gi PC nie widzi bazy da
gregg pisze:
Nie trzeba podawać nr seryjnego na stacji roboczej, sama sobie pobiera.

Na stacji roboczej nie ma klucza wprowadzonego. Jest data na 30dni (Expiration Date) / tak samo na serwerze jest.

gregg pisze:
serwer:
Pervasive z wprowadzoną licencją.
Wszystkie programy instalowane jako program, z użyciem nr seryjnych.
i sprawdzić czy tu działa

Nie mogę wprowadzić klucza ERROR 7313. - Na serverze.
Jak zdezaktywować klucz? (Spróbuję 'zdezaktywowanie' na każdym PC na którym siedziałem. Ponieważ może tam wprowadziłem klucz Pervasie a nie pamiętam) - ale nie wyświetla mi się, mam na 30 dni wszędzie komunikat. Ale może warto spróbować.

gregg pisze:
końcówki:
Pervasive bez licencji.
Wszystkie programy instalowane jako stacja robocza, ze wskazaniem katalogu odpowiedniego programu na serwerze jako folder docelowy.
Potem trzeba tu dołączyć firmę, wskazując jej katalog z serwera.

Rozumiem, - bardzo dziękuję za informacje ..

Jak zdezaktywować klucz Pervasive na stacji roboczej, aby móc wprowadzić go na Serwer?


2016-10-06, 09:21
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-02-29, 10:32
Posty: 133
Pomógł: 20
Post Re: Pervasive klucz nie działa/oraz 2gi PC nie widzi bazy da
Ta wiadomość była pomocna.(1)
Zaznaczyć go i kliknąć deauthorize w zarządzaniu licencjami pervasive, ale musi być widoczny.
Nr czasowe (temporary) to nie jest twoja licencja, tylko 'demo'. Stacja robocza dalej będzie działać jak ten czas się skończy.
Jeśli nie wiesz gdzie został użyty, Sage może go zdeautoryzowac od swojej strony - ale to może wymagać jakiegoś potwierdzenia że masz do niego prawa.


2016-10-06, 11:04
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-09-01, 22:22
Posty: 15
Post Re: Pervasive klucz nie działa/oraz 2gi PC nie widzi bazy da
Witam na nowo po kilku dniach przerwy.
Wysłałem zapytanie do Sage Symfonia i odpisali podaj dane firmy NIP itd, numery klucza FiK(Finanse i księgowość) i klucz licencyjny Pervasive.

Odpisałem, że Przyjechał informatyk i naprawił problem związany z FiK, Dysk się nie mapował poprawnie (nie wczytywał danych z FiK na Serverze) ponieważ był jakis problem z zabezpieczeniem haseł w sieci, informatyk kiedys coś poustawiał i jak był teraz to naprawił ten problem.
A
Odnośnie Pervasive to napisałem im w tym samym numerze zgłoszenia, że podałem klucz licencyjny, oraz zdjęcie w załączniku naklejki z kluczem dla potwierdzenia autentyczności, oraz napisałem jeszcze raz:
_________________________________________________________________________
Został ostatni problem, który ująłem w tym zgłoszeniu - odnośnie samego Pervasive.
W załączniku wysyłam dowód klucza licencyjnego zakupionego u Państwa przez firmę .......

Przypomnę: Zainstalowałem Pervasive z oryginalnej płyty na serwerze i drugim komputerze. Pendriv podpięty do Serwera.
Wpisuje klucz na serwerze: xxxxx-xxxxxx-xxxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx (taki jak w załączniku).
Wiem gdzie wpisać i w jaki sposób - ale wyskakuje komunikat (na serwerze):
Error 7313: Product key is already used on a different machine. (Wiem co oznacza ten komunikat).
Nie wprowadziłem tego klucza na innym komputerze. Nawet sprawdziłem w razie czego czy nie jest wprowadzony.

Proszę o pomoc w postaci:
Nowy klucz - lub dezaktualizacja/ dezaktywacja obecnego - w celu wprowadzenia go na nowo - na serwerze.
Albo proszę podać inny sposób.

ps. wiem, że nie mogę wprowadzić klucz licencyjny Pervasive na innej stacji roboczej prócz serwerze gdzie jest główny program FiK "Matka".


2016-10-11, 10:07
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Symfonia FK 2012 - nie widzi bazy danych?

w Programy Księgowe

jedrek

1

3514

2013-08-14, 13:08

KasiaK Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Jak rozpoznać na jakim motorze bazy danych Symfonia działa

w Techniczne

goldengate

3

3057

2011-10-25, 14:51

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Zmiana bazy danych z BTRIEVE na PERVASIVE SQL

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Techniczne

Zw1d

17

16968

2008-11-21, 23:00

Zw1d Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Migrator nie widzi bazy

w Techniczne

GrzegorzG

0

17780

2022-12-16, 19:57

GrzegorzG Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant