Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-24, 14:31x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Kopiowanie baz a zapisy licencyjne 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2016-08-19, 23:42
Posty: 6
Post Kopiowanie baz a zapisy licencyjne
Witam ponownie,

Poproszę o podpowiedź w kwestii licencjonowania Symfonii KDP 2016.b w wersji z Pervasive.

Czy jeśli mam zakupioną dla firmy licencję i otworzyłam sobie jedną bazę, to czy licencja dopuszcza skopiowanie tej bazy i działanie na drugiej bazie (w jednej mam np. 20 pracowników, a w drugiej 30, a licencję mam na 100 pracowników). Po zarejestrowaniu pierwszej bazy jej kopia będzie aktywna (dla tych samych danych firmy i tego samego NIPu więc technicznie jest to możliwe).

Nie hejtujcie mnie proszę, nie chcę obchodzić licencji, ale mam wrażenie że w firmie w której od niedawna pracuję jest kupione zbyt dużo licencji (fakt ktoś już za to zapłacił, ale płaci też co roku za symfopakiet). W firmie jest kilka oddziałów (ale jeden NIP, jeden byt prawny), dla każdego oddziału oddzielna licencja a dane obrabiane są i tak na tym samym komputerze, a to chyba nie jest potrzebne jeśli ogólna liczba pracowników dla których są te pakiety kupione by się mieściła w totalu?

Czy jeśli mam np. 150 pracowników w 4 oddziałach (dla których mam oddzielne bazy) w proporcji 60,30,30,30, to czy muszę dla każdego oddziału mieć licencję na 100 pracowników czy też skoro już mam kupione 4 (z symfopakietem) to docelowo wystarczą mi 2 dla 100 userów? Chodzi mi o rozwiązanie na przyszłość i optymalizację kosztów.

Z góry dziękuję za pomoc


2016-08-20, 20:58
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2016-05-17, 20:41
Posty: 392
Pomógł: 75
Post Re: Kopiowanie baz a zapisy licencyjne
Jeśli będziesz próbowała utrzymywać kilka baz danych tej samej firmy na 1 numerze licencyjnym to każdorazowo w przypadku upgrade (czyli minimum 1 raz w roku) będziesz miała poważne problemy z uzyskaniem kodów aktywacji z Sage. Zasadniczo 1 baza danych = 1 licencja.

Jeśli faktycznie chcesz ograniczyć łączne koszty utrzymania oprogramowania, powinnaś moim zdaniem zrobić zupełnie inaczej:
- kupić licencję na ERP Kadry i Płace (ten krok teoretycznie można pominąć, ale na pervasive dość szybko zauważysz problemy z wydajnością przy bazie > 100 aktywnych pracowników)
- założyć jedną bazę danych w której są wszystkie dane równocześnie, dla wszystkich oddziałów, a podczas raportowania tego później używaj opcji typu "grupuj wg. ...", odpowiednich schematów księgowych do rozróżniania oddziałów itd.

Korzyści jakie z tego będziesz miała:
- łączny niższy koszt licencji
- znacznie niższy koszt wdrażania (w przypadku kilku baz dla tej samej firmy każdy nowy składnik wymaga utworzenia w każdej bazie; można je kopiować przez XML ale i tak jest to czasochłonne i kosztowne)
- prostszą pracę
- szybszą pracę (o ile przejdziesz równocześnie na ERP)


2016-08-21, 19:42
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2008-07-03, 15:02
Posty: 632
Pomógł: 38
Post Re: Kopiowanie baz a zapisy licencyjne
Tak jak napisano wyżej. Problem napotkasz przy aktualizacji gdzie trzeba będzie wysłać kody aktywacji.

P.S. Po co rozbijać tak bazę ?
Przecież importując do płatnika wszystko masz w jednym miejscu a tak to bawić się w jakieś sklejania/kopiowania.
Listę płac robisz dla jednej formy raz a tak to bawisz się w sklejanie.

_________________
symfonia.erp@gmail.com


2016-08-26, 15:56
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. zapisy na koncie

w Programy Księgowe

kaktus

4

2969

2009-12-22, 14:37

kaktus Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. zapisy na koncie

w Programy Księgowe

nevion

1

1917

2018-02-27, 16:44

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. zapisy w buforze przy badaniu

w Programy Księgowe

figor

1

1622

2013-02-17, 09:20

Maciek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Import faktur z rozbiciem na zapisy

w Techniczne

albuk

1

2660

2015-10-02, 00:22

wrob Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant