Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-26, 23:39x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Problem z aktualizacją Małej Księgowości 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2016-04-05, 16:51
Posty: 6
Post Problem z aktualizacją Małej Księgowości
Witam :)

Dostałem do zaktualizowania wersję zeszłoroczną na 2016 i po wykonaniu instalacji w/g maila od Sage program nie chce współpracować.

Pierw był błąd z brakującym plikiem .dll, przeszukałem forum, ale nie znalazłem w sumie żadnej konkretnej odpowiedzi, stwierdziłem, że wywalę wszystko razem z poprzednią wersją (mam kopie bezpieczeństwa itp) i tu pojawia się kolejny problem... Nie mogę odinstalować programu gdyż nie może otworzyć pliku install.log. Ktoś poratuje wskazówkami? Sama instalacja przebiegała bezproblemowo, program jest tylko na jednym stanowisku, dla jednej małej firemki, od zeszłego roku nie było nic ruszane i nagle klops, a trzeba parę rzeczy zrobić ;)

Windows 8.1 64-bit. - jeśli są potrzebne dodatkowe informacje z chęcią udzielę, póki co nie wiem czego potrzeba, bo pierwszy raz mam styczność z programem księgowym :)


2016-04-05, 17:09
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2015-08-06, 09:52
Posty: 52
Pomógł: 7
Post Re: Problem z aktualizacją Małej Księgowości
Witam
aktualizacja programów Symfonii nie jest taka prosta jak by się wydawało, ale na forum znajdziesz odpowiednie tematy opisujące co i jak należy zrobić.
Co do problemów z odinstalowaniem to wygląda bardziej na brak uprawnień. Wykonujesz wszystko z konta administratora?


2016-04-08, 08:49
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-02-29, 10:32
Posty: 133
Pomógł: 20
Post Re: Problem z aktualizacją Małej Księgowości
Ta wiadomość była pomocna.(1)
Plikiem loga instalacji dla Małej Księgowości jest INSTAMML.LOG


2016-04-08, 09:17
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-04-05, 16:51
Posty: 6
Post Re: Problem z aktualizacją Małej Księgowości
mag666 pisze:
Witam
aktualizacja programów Symfonii nie jest taka prosta jak by się wydawało, ale na forum znajdziesz odpowiednie tematy opisujące co i jak należy zrobić.
Co do problemów z odinstalowaniem to wygląda bardziej na brak uprawnień. Wykonujesz wszystko z konta administratora?

Tak, jest tylko jedno konto na komputerze :)

Co do instalacji to w mailu była opcja, albo usunąć poprzednią wersję i dopiero instalować nową, albo nową zainstalować w nowym folderze - tak też zrobiłem i wtedy się posypało niestety. Dlatego próbowałem odinstalować całość i wtedy na czysto zainstalować już tylko nową wersję.

gregg pisze:
Plikiem loga instalacji dla Małej Księgowości jest INSTAMML.LOG

Dzięki, jak tylko siądę do tego dzisiaj to go odnajdę ;)

Gdyby jednak się coś jeszcze działo to będę pisał :)


2016-04-08, 13:16
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-04-05, 16:51
Posty: 6
Post Re: Problem z aktualizacją Małej Księgowości
Witam ponownie,

po usunięciu nowej i starej wersji programu i próbie zainstalowania na czysto najnowszej wersji (zaznaczam, że instalacja przebiegła prawidłowo, zainstalowany jest program) przy próbie uruchomienia następuje:
Brak pliku x:\Symfonia\WBTRV32.dll - poradziłem sobie kopiując brakujący plik z dostępnego tu na forum.
Błąd nr 20: Nieaktywny menedżer bazy danych - próbowałem odtwarzania danych z kopii bezpieczeństwa z poprzedniego programu sprzed miesiąca, niestety błąd i nadal jest nieaktywny menedżer bazy danych.

Może ktoś jeszcze miał taką przypadłość?


2016-04-08, 19:18
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post Re: Problem z aktualizacją Małej Księgowości
Czy wybierasz instalację typu SPECJALNA nie mając zainstalowanego PERVASIVE?


2016-04-09, 21:24
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-04-05, 16:51
Posty: 6
Post Re: Problem z aktualizacją Małej Księgowości
Nie zwróciłem uwagi.... wybierałem chyba standardową (wszystko robi się automatycznie, nic nie tykam). Pervasive nie instalowałem i nie był też chyba wcześniej instalowany (nie znalazłem nigdzie w programach).
Jeśli nie było pervasive, czy warto go instalować? lub czy to jego brak jest przyczyną? Jeśli nie jest potrzebny, to domyślam się, że typ instalacji ma znaczenie?


2016-04-11, 09:54
Wyświetl profil

Rejestracja: 2015-08-06, 09:52
Posty: 52
Pomógł: 7
Post Re: Problem z aktualizacją Małej Księgowości
Ta wiadomość była pomocna.(1)
Jeśli masz licencje to jak najbardziej warto. Pervasive jest wydajniejszy niż Btrieve.
Należy też pamiętać, że z pervasivem wybieramy instalację specjalną natomiast bez - standardową.
Jeśli wybrałeś instalację standardową (bez pervasive) powinieneś mieć w katalogu programu kilka plików na literę "w" (np. W32MKSET.EXE)
jeśli te pliki tam są znaczy to mniej-więcej tyle, że zainstalowałeś program z opcją standardową.
Jeśli okaże się, że takich plików tam nie ma - wybrałeś instalację specjalną i wtedy pervasive jest niezbędny.


2016-04-11, 15:30
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-04-05, 16:51
Posty: 6
Post Re: Problem z aktualizacją Małej Księgowości
mag666 pisze:
Jeśli masz licencje to jak najbardziej warto. Pervasive jest wydajniejszy niż Btrieve.
Należy też pamiętać, że z pervasivem wybieramy instalację specjalną natomiast bez - standardową.
Jeśli wybrałeś instalację standardową (bez pervasive) powinieneś mieć w katalogu programu kilka plików na literę "w" (np. W32MKSET.EXE)
jeśli te pliki tam są znaczy to mniej-więcej tyle, że zainstalowałeś program z opcją standardową.
Jeśli okaże się, że takich plików tam nie ma - wybrałeś instalację specjalną i wtedy pervasive jest niezbędny.

Musiałem jednak wybrać instalacje specjalną ;) - teraz już wszystko "gro i buczy"

To jeszcze dopytam o pervasive parę rzeczy:
1. Wybierając instalację standardową jakieś komponenty podstawowe pervasive (lub btrieve?) są instalowane i jeśli nie chcę to zostaje tak jak jest.
2. Przez posiadanie licencji rozumiem dokupienie osobnej dla pervasive, ta z symfonii guzik daje :)
3. Czytałem, że symfonia nie będzie już wspierać btrieve, czy zmienia coś to dla takiego laika jak ja? czy do następnej aktualizacji nie muszę już grzebać przy programie?

Bardzo dziękuję za okazaną wyrozumiałość i pomoc :)


2016-04-11, 20:25
Wyświetl profil

Rejestracja: 2015-08-06, 09:52
Posty: 52
Pomógł: 7
Post Re: Problem z aktualizacją Małej Księgowości
1. Tak, te pliki na "w" to komponenty Btrieve - dzięki temu program nie wymaga innego silnika bazy danych. W razie zdecydowania się na pervasive wystarczy skasowac te pliki na "w" po instalacji pervasiva - gdyby byly problemy zainstalowac sama stacje robocza (NIE PROGRAM!) na tym samym komputerze z opcja instalacji specjalnej do tego samego katalogu co program (taki zabieg "odswiezy" pliki systemowe)
2. Nie prawda - symfonia bardzo czesto razem z zakupem roznych programow dawala bardzo korzystna oferte na zakup pervasiva - o wiele lepsza niz u producenta tego oprogramowania - wiec moze masz juz kupionego, a nawet o tym nie wiesz.
3. Puki jestes na tej wersji programu na ktorej jestes teraz - nic sie dla Ciebie nie zmienia. Kolejne wersje po zakonczeniu wsparcia beda juz bez silnika Btrieve, ale za to Sage bedzie dodwal pervasiva do programow praktycznie gratis (badz za jakas symboliczna oplata).


2016-04-12, 08:22
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-04-05, 16:51
Posty: 6
Post Re: Problem z aktualizacją Małej Księgowości
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

Musiałbym dopytać opiekuna o pervasiva, ale póki co niech jest jak jest, bo działa :D


2016-04-12, 13:09
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 11 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z eksportem danych z Faktury do Małej Księgowości

w Programy Księgowe

intense

0

1890

2019-03-20, 14:41

intense Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem przy aktualizacji Małej Księgowości Premium pomocy!!

w Programy Księgowe

radza2

1

2547

2009-01-30, 11:37

Gia65 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. DDFs w Małej Księgowości

w Programowanie

Loba

2

3720

2014-06-09, 11:16

Loba Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Księgowanie w Małej Księgowości

w Programy Księgowe

midorii

0

2103

2021-01-27, 14:30

midorii Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant