Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-28, 20:15x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Problem z deklaracją PU-5M - składki zus współpracujących 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2015-09-08, 22:18
Posty: 4
Pomógł: 1
Post Problem z deklaracją PU-5M - składki zus współpracujących
Dzień dobry
mam problem z Symfonia Start Mała Księgowość a mianowicie z deklaracją PU-5M. Mam pracownika który jest jednocześnie osobą współpracującą (kod 051100). Na kartotece wynagrodzeń mam ten kod i wykazuję wynagrodzenie brutto np. 2 000,00 , po czym składniki wynagrodzenia niepodlegające ZUS powtarzam kwotę 2 000,00 - wylicza mi prawidłowo kwotę do wypłaty bez ZUS. Następnie na kartotece właścicieli występuje w/w kodem i naliczam mu składki takie jak dla właściciela.
W parametrach ustawień mam zaznaczone że składki ZUS na ub. społ. właścicieli i osób współpracujących chcę rozliczać na PIT 5. Dotychczas przesyłało mi poprawnie do deklaracji PU-5M a po ostatnich zmianach wersji składki właściciela przesyła poprawnie w pozycję "składki na ub. społeczne, natomiast składkę osoby współpracującej dolicza do kosztów i w tym momencie koszty z podliczenia podatkowej księgi nie grają z deklaracją. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź jak rozwiązać ten problem.
Pozdrawiam
Mysza


2015-09-17, 00:43
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-02-12, 10:22
Posty: 515
Pomógł: 48
Post Re: Problem z deklaracją PU-5M - składki zus współpracującyc
To błąd który pojawił się chyba od wersji 2015c. Zgłosiłem Sage ale niestety:

Cytuj:
Szanowni Państwo,

Przetestowaliśmy odliczanie składek ZUS osób współpracujących na deklaracji PU-5M. Jeżeli w menu Funkcje\Parametry\Parametry wyliczania deklaracji podatkowych\Składki ZUS właścicieli i osób współpracujących jest ustawione że składki te mają się odliczać bezpośrednio na PIT 5 to program umieszcza wartość składek osoby współpracującej w pozycji Składki na ubezpieczenie społeczne. Kwota tych składek na naszych bazach testowych nie była wliczana w koszty. Jeżeli w użytkowanych przez Państwa bazach danych jest inaczej prosimy o przesłanie bazy danych w celu diagnozy.


A na bazie demo ten sam błąd. Czekam 3 miesiąc na rozwiązanie.


2015-09-22, 07:32
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-02-12, 10:22
Posty: 515
Pomógł: 48
Post Re: Problem z deklaracją PU-5M - składki zus współpracującyc
To jednak nie błąd, to celowa zmiana w programie i chyba nie testowali tego ostatnim razem zbyt dokładnie.

Cytuj:
Szanowni Państwo,

W wersji 2015c nastąpiła zmiana prezentacji składek ZUS osób współpracujących. W wersjach wcześniejszy składki osób współpracujących były wykazywane w pozycji 18 i 25 deklaracji PU-5M. W bieżącej wersji składki na ubezpieczenie społeczne osób współpracujących nadal są odliczane bezpośrednio w deklaracji ale w pozycji 6 (koszty uzyskania przychodu). Składka na ubezpieczenie zdrowotne pozostaje bez zmian i jest odliczana w pozycji 25. Taki sposób ujmowania składek osób współpracujących jest zgodny z aktualnym stanem przepisów.

Jednocześnie informujemy, że została zgłoszona sugestia by było możliwe ustawienie, w którym polu deklaracji użytkownik chce odliczać składki osób współpracujących.


2015-10-01, 12:48
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Skłądki ZUS

w Programy Kadrowo Płacowe

Jolkal2966

3

3383

2009-01-31, 19:29

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Składki Zus i FP

w Programy Księgowe

Kasia50m

0

2103

2018-02-21, 20:49

Kasia50m Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. składki zus

w Programy Księgowe

oczko

0

2688

2015-01-05, 15:58

oczko Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Składki na ZUS?

w Programy Księgowe

herror

6

4426

2010-03-31, 08:22

miki Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant