Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-18, 10:26x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Wersja demo a wersja komercyjna 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2015-07-28, 10:28
Posty: 53
Post Wersja demo a wersja komercyjna
Witam,
chciałem się zapytać czy jest jakaś różnica między wersją demo 60 dniową a wersją komercyjną programu?
Czy w programie jest coś takiego jak schematy księgowe? Czy na prawdę wszystkie konta trzeba wprowadzać ręcznie?
Czy jest możliwe, żeby system podpowiadał kontrahenta po częściowym wprowadzeniu jego danych?
Mam ogólnie jeszcze sporo pytań, ale muszę sobie to wszystko poukładać w głowie i jeszcze trochę się "pobawić" w programie...
pozdrawiam


2015-07-28, 10:42
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2010-08-22, 09:57
Posty: 325
Pomógł: 56
Post Re: Wersja demo a wersja komercyjna
Cytuj:
chciałem się zapytać czy jest jakaś różnica między wersją demo 60 dniową a wersją komercyjną programu?


Nie ma. Oprócz ograniczenia czasowego.

Cytuj:
Czy w programie jest coś takiego jak schematy księgowe? Czy na prawdę wszystkie konta trzeba wprowadzać ręcznie?


Są maski kont dla poszczególnych dokumentów VAT'owych (ustawienia>parametry stałe>Rejstry i konta VAT
Oprócz tego wzorce dla poszczególnych typów dokumentów.
Przy przemyślanym planie kont i odpowiedniej konfiguracji to prawie nic nie trzeba ręcznie

Cytuj:
Czy jest możliwe, żeby system podpowiadał kontrahenta po częściowym wprowadzeniu jego danych?


Tak, po numerze w bazie słownika, nr NIP, i kodzie nadanym w słowniku.


2015-07-28, 12:24
Wyświetl profil

Rejestracja: 2015-07-28, 10:28
Posty: 53
Post Re: Wersja demo a wersja komercyjna
Dzięki za odpowiedź.
perek pisze:
Tak, po numerze w bazie słownika, nr NIP, i kodzie nadanym w słowniku.

Źle zrozumiałeś moje pytanie. Wiem, że jest możliwość wyszukania kontrahenta po numerze, NIP i kodzie. Problem w tym, że w każdym z tych pól muszę znać dokładny numer, NIP lub kod. Czy na prawdę muszę się uczyć tych danych na pamięć? Fakt, nr NIP mam na fakturze, ale wprowadzanie każdej faktury szukając kontrahenta przez nr NIP trochę mnie przeraża...

Mi chodziło o coś takiego, że jak mam kontrahenta, którego NIP to: 1234567890 i w bazie jest tylko jeden kontrahent, którego nip zaczyna się od 123 to czy muszę wprowadzać cały numer NIP?! Naprawdę system nie może podpowiadać, że po wprowadzeniu cyfr w NIP 123 pasującymi kontrahentami są: i tu lista kontrahentów których NIP jest podobny do wprowadzonej frazy.

Czy jeśli mam kontrahenta, którego kod to: "KRZAK MAK" nie mogę wpisać tylko "krzak" lub tylko "mak" lub chociażby "RZAK" -> każdy z tych podciągów jest fragmentem kodu i system powinien podpowiedzieć pasujących kontrahentów (zaczynając od tego najbardziej pasującego).

Tak swoją drogą to najgłupszą rzeczą jest wyszukiwanie po jakimś numerze, bo co jeśli mam 1000 kontrahentów? Pominę kwestię, że skąd mam wiedzieć, który kontrahent będzie stały a który incydentalny? A co jeśli pracuję w biurze rachunkowym i obsługuję N firm a każda z nich ma innych kontrahentów, a ci, którzy się powtarzają mają inny numer...


Przy okazji jeszcze dopytam czy jest możliwość, by wprowadzić do kontrahenta domyślny opis i domyślną stawkę VAT? Jak przeglądałem zakładki kontrahenta to nic takiego tam nie ma ;-(.

Z góry dzięki za pomoc.


2015-07-28, 13:24
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: Wersja demo a wersja komercyjna
Jak jesteś ustawiony na kolumnę nip na liście kontrahentow i zaczynasz pisać cyfry nip to się ustawia wg nipu(można pisać cyfry ciagiem bez myślników), analogicznie jak zaczniesz np pisać nazwa mając posortowane wg nazwy to sie tam ustawia a w pełnym wyszukiwaniu jak potrzebujesz to uzyj * np krza*


2015-07-28, 14:09
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-08-22, 09:57
Posty: 325
Pomógł: 56
Post Re: Wersja demo a wersja komercyjna
Co nie zmienia faktu że i tak najszybciej i najsprawniej idzie po numerze NIP, czy wklepanie 10 cyfr to jakiś problem?
I wcale ich nie musisz ich się uczyć na pamięć przecież NIP masz praktycznie na każdym numerze źródłowym

Wprowadzanie po nr kontrahenta wcale nie jest głupie. Po jakimś czasie po prostu się to zapamiętuje Ja przy około 20 klientów pewnie z ponad 50 kontrahentów jestem w stanie wymienić po numerze. A niektórych można sobie wszędzie ustawić tak samo np praktycznie u wszystkich moich klientów ORLEN to 29, moje Biuro 11 itd.

Najgorszy problem robi się z kontrahentami przy wprowadzaniu wyciągów bankowych, czasami najszybciej idzie zidentyfikować gagatka po ulicy/kodzie pocztowym, zwłaszcza przy kontrahentach zagranicznych. Tu niestety sprawnego rozwiązania poza importem chyba nie ma.

Pod względem prędkości wprowadzania danych to w FK jest naprawdę nieźle jak się odzwyczai używać myszy to można zejść w okolice 2 dokumentów na minutę przy powtarzalnych dekretach. ;-)


2015-07-28, 14:26
Wyświetl profil

Rejestracja: 2015-07-28, 10:28
Posty: 53
Post Re: Wersja demo a wersja komercyjna
wrob pisze:
Jak jesteś ustawiony na kolumnę nip na liście kontrahentow i zaczynasz pisać cyfry nip to się ustawia wg nipu(można pisać cyfry ciagiem bez myślników), analogicznie jak zaczniesz np pisać nazwa mając posortowane wg nazwy to sie tam ustawia a w pełnym wyszukiwaniu jak potrzebujesz to uzyj * np krza*

Czyli z poziomu wprowadzanego dokumentu to nie działa? :-/
Nie wiem czy to kwestia wersji demo, ale u mnie nawet w kartotece kontrahentów, gdy posortuję po numerze NIP to mogę odszukać co najwyżej pierwszą cyfrę NIP-u -nigdzie nie ma wyszukiwarki!!! O_o

Ten program to jakiś joke ;-(

perek pisze:
Co nie zmienia faktu że i tak najszybciej i najsprawniej idzie po numerze NIP, czy wklepanie 10 cyfr to jakiś problem?

Ale zdecydowanie szybciej jest wpisać wyraz lub nawet jego część (i to poniżej 10 liter) niż wklepywać cały numer NIP.
Niedługo zmieniam system na tą parodię i chce mi się płakać ;-(.

Tak swoją drogą to program Mała Księgowość Rzeczpospolitej - program za 50 zł a kiedyś w cenie gazety ma u kontrahenta pole na domyślny opis a to coś nawet tego nie ma

perek pisze:
Pod względem prędkości wprowadzania danych to w FK jest naprawdę nieźle jak się odzwyczai używać myszy to można zejść w okolice 2 dokumentów na minutę przy powtarzalnych dekretach. ;-)

Ale mógłbyś wklepywać 4 a sprzedażowych nawet 6, gdyby program był lepiej przemyślany ;-)
Nie chcę tu zachwalać mojego obecnego programu, ale prawda jest taka, że Symfonia przy nim tak jak notatnik przy wordzie -> nie dość, że bardzo ograniczony to jeszcze wizualnie odpycha.

No nic, dzięki za rozwianie moich wątpliwości. Będzie ciężko, ale damy radę ;-).


2015-07-28, 18:43
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-08-22, 09:57
Posty: 325
Pomógł: 56
Post Re: Wersja demo a wersja komercyjna
Ta wiadomość była pomocna.(1)
Wszystko to rzecz gustu i przyzwyczajenia.

Ten zachwalany przez wszystkich program z Rzepy wywaliłem po 1 godzinie zabawy. Ale wytwór Sagowy do KPiR też mnie odpycha i nie używam.

Co do pracy z FK. Znam osobiście przypadki osób które "przerobiły" się z Rewizora i z Optimy. O rewizorze nie wspominały już po kilku dniach, a optimie po kilku tygodniach także wszystko kwestia przyzwyczajenia.

Wyszukiwarka jest po lewej od głównego okna z lista kontrahentów i oczywiście z wprowadzanego dokumentu jak najbardziej cie do niego przerzuci.

Co do odpychania. Mnie wręcz przeciwnie ;-). No piękna nie jest ale za to poruszanie się po opcjach jest dość intuicyjne przynajmniej nie rozprasza oczojebnymi kolorami i kształtami, ale o gustach sie nie dyskutuje, a ja jestem dziecko DOS'a i wodotryski mnie drażnią. A jak ma być coś ładnego to zawsze można pod spód na pulpit wrzucić gołą babę ;-)

Także niech kolega się uzbroi w cierpliwość Symfonię FK da się polubić ;-) Trochę ciekawych wskazówek jest w podręczniku, naprawdę warto przejrzeć.
Z wątpliwościami uderzaj na forum, pomożemy ;-)


2015-07-28, 22:45
Wyświetl profil

Rejestracja: 2015-07-28, 10:28
Posty: 53
Post Re: Wersja demo a wersja komercyjna
Ok, dzięki za wsparcie. Pomoc na pewno się przyda ;-)
pozdrawiam


2015-07-28, 23:10
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: Wersja demo a wersja komercyjna
Co do nip - pisz szybciej cyferki bo cos mi sie wydaje ze robisz to bardzo wolno i dlatego szuka ci tylko po pierwszej....


2015-07-29, 13:36
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 9 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Przedłużenie wersji DEMO

w Techniczne

MarekTZ

2

3068

2016-02-15, 09:33

Jarek75 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Instalacja wersja demo

w Techniczne

anna7

1

2746

2022-02-08, 23:04

Zenek N Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Demo Kadry i Płace

w Techniczne

Nastart

2

2622

2020-12-17, 10:53

Nastart Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z Symfonią FK demo

w Ogólne

Anetka8987

2

6321

2013-11-15, 16:33

rafal Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant