Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-20, 13:41x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Pervasive Workgrup rozszerzenie do 10 stanowisk- licencja 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2015-05-06, 12:44
Posty: 9
Post Pervasive Workgrup rozszerzenie do 10 stanowisk- licencja
Witam.
Do tej pory miałem Pervasive'a workgrup 5 stanowisk oraz 4 Handle i 1 Kardry.
Rozszerzyłem licencję na workgrup 10 stanowisk i dodatkowe 2 handle - w sumie 6 handli i 1 kadry.
Pervasive był 11.30. Dezaktywowałem na nim starą licencję i aktywowałem nową jednak zaczęły się cuda dziać, nie mógł się połączyć z serwerem, do starej licencji powrócić nie mogłem gdyż w Licence Administrator wywalało błąd komunikacji z serwerem. Uaktualniłem więc Perva z v11 na v12 i wszystko śmiga tylko w Licence Administrator mam coś takiego jak w załączniku.
Wynika z tego że stara na 5 stanowisk jest aktywna i w tym momencie użytkownicy właśnie z niej korzystają. Starej dezaktywować nie mogę na chwilę obecną gdyż wyskakuje błąd że tymczasowej nie można dezaktywować. Obie mają datę wygaśnięcia. Czy jak wygaśnie ta stara to automatycznie przełączy się na nową ?

Druga sprawa dostałem klucz do Handlu. Loguję się na konto administratora daję zmień licencję i na nowym kluczu otrzymuję komunikat "Numer seryjny przeznaczony jest dla innego produktu" Jest to Handel 2014 i stara licencja zaczynała się od HMP140 a nowa od HMP150. Obstawiam że muszę uaktualnić Handel do 2015, pytanie tylko czy na wszystkich komputerach.

Pozdrawiam


Załączniki:
perv.png
perv.png [ 20.04 KiB | Przeglądany 3290 razy ]
2015-07-06, 10:18
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2009-10-06, 17:53
Posty: 64
Post Re: Pervasive Workgrup rozszerzenie do 10 stanowisk- licencj
Jeżeli chodzi o klucz sprzętowy to spróbuj zaktualizować do najnowszej wersji - starsze nie obsługują tych nowych numerków (więcej znaków).


2015-07-09, 00:01
Wyświetl profil

Rejestracja: 2015-05-06, 12:44
Posty: 9
Post Re: Pervasive Workgrup rozszerzenie do 10 stanowisk- licencj
Sayo mówisz o symfonii ? Najpierw wolał bym zająć się prevasivem a potem myśleć o symfonii bo z tym też podobno nie jest tak łatwo. Wie ktoś może jak poprawnie uaktualnić symfonię HM 2014 na 2015 na stanowisku serwerowym? Trzeba starą odinstalować czy po prostu na nią nagrywać ?

Napisałem do pomocy technicznej PSQL z opisem problemu i otrzymałem następującą wiadomość:

The license xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx is for PSQL v12. Looking at the history, it appears to me that you may have tried to authorize this v12 license while PSQL v11 was still on. While it may appear to work, authorizing a v12 license on a PSQL v11 product (and vice versa) will cause issues.

Because this is a Sage License, I will have to direct you to them to correct this. The license xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx will have to be RESET by them, and then cleared off the machine using the command (clilcadm -c xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx). Depending on the product installed (v11 or v12) a proper product license can then be added on.

Czyli by wynikało z tego że sam nie usunę tego klucza ani nie użyję go jeszcze raz?


2015-07-17, 13:07
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Finanse i księgowość: Rozszerzenie do 2 stanowisk

w Techniczne

izik

3

3798

2016-01-13, 10:42

izik Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Pervasive 9.5 10 stanowisk

w Techniczne

arek_f

0

2570

2011-10-24, 11:24

arek_f Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Pervasive a licencja ?

w Programy Handlowe

Zenek N

1

3647

2014-12-01, 01:44

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Pervasive - licencja, ilość użytkowników

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Techniczne

makz

15

9846

2009-12-10, 09:51

Jarek75 Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant