Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-25, 20:03x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Przeniesienie bazy Pervasive 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2014-07-14, 09:59
Posty: 10
Post Przeniesienie bazy Pervasive
Dzieńdoberek,
jestem nowy w temacie. Niedawno odziedziczyłem serwer linuksowy z zainstalowanym Pervasivem v11, na którego udziałach sieciowych zainstalowane są programy Finanse i Księgowość, Handel, Kadry i Płace.
Moim zadaniem jest przeniesienie bazy na nowy windowsowy serwer. Jakie kroki powinienem podjąć i w jakiej kolejności?

Jeśli dobrze rozumiem, to muszę:
1. Zainstalować Pervasive na nowym serwerze
2. Dokonać deaktywacji klucza licencyjnego na starym serwerze i aktywować go na nowym
3. W jakiś sposób przenieść bazę - ale jak?
4. Na nowym serwerze zainstalować programy FK, H, KDP
5. Na komputerach klienckich również
6. Skonfigurować aplikacje na komputerach klienckich do łączenia się z bazą w nowej lokalizacji

Symfonia to dla mnie nowość, do tej pory miałem styczność tylko z softem od Comarch działającym z MS SQL'em. Ktoś pomoże?


2015-05-18, 16:40
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: Przeniesienie bazy Pervasive
1 potem 3 skopiowac katalogi z danymi, 4, 5 (stacje robocze) i tyle - a generalnie poszukaj na forum to juz sto razy bylo tu opisywane


2015-05-19, 16:24
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-07-14, 09:59
Posty: 10
Post Re: Przeniesienie bazy Pervasive
Hej,
zaintsalowałem pervasive z SP3 na nowym serwerze, poudostępniałem katalogi, zainstalowałem w nich aplikacje. Skopiowałem katalog z bazami na nowy serwer, odpaliłem na serwerze Finanse & Księgowość, podłączam bazę, następuje konwersja (przy okazji zainstalowałem najnowszą FK 2015) i wszystko działa bez zarzutu.

Niestety w przypadku Handlu już nie jest tak łatwo, po podłączeniu bazy z katalogu pojawia się taki błąd jak na zrzucie w załączniku. To dziwne, bo ścieżka S:\(...) odnosi się do udziału sieciowego na starym serwerze... co robić?


Załączniki:
Komentarz: error
error konwersja handel.png
error konwersja handel.png [ 7.23 KiB | Przeglądany 6473 razy ]
2015-05-20, 20:54
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-07-14, 09:59
Posty: 10
Post Re: Przeniesienie bazy Pervasive
Nie widzę opcji 'edytuj'...

Czy problem może wynikać z niewystarczających uprawnień NTFS do katalogu z bazami?


2015-05-20, 22:44
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-07-14, 09:59
Posty: 10
Post Re: Przeniesienie bazy Pervasive
Czy to możliwe że opcja edytuj jest aktywna tylko przez krótki czas po zamieszczeniu posta?

Tak czy siak... chciałem spróbować z bazą Środków Trwałych.
Tak jak poprzednio zainstalowłem ST na serwerze, na końcówce stacja robocza, tym razem bazę ze starego serwera przeniosłem już zaktualizowaną.
Kiedy uruchamiam ST na końcówce i chcę podłączyć firmę, wskazuję katalog i klikam OK, dostaję błąd nr20: Nieaktywny menedżer bazy danych, a następnie kolejny błąd: Baza danych z informacjami o firmie jest niedostępna.

Kiedy próbuję zrobić to samo na serwerze (wskazując katalog z bazą nie poprzez udział sieciowy zmapowany pod Q:, tylko normalnie, lokalnie na dysku D:) dostaję jeszcze inny komunikat: Błąd nr 30: Plik nie jest bazą danych.

O co chodzi z tym niekatywnym menedżerem bazy danych? Czy wymagane jest jeszcze wprowadzenie jakichś zmian w PSQLu?


Załączniki:
sterror2.png
sterror2.png [ 28.32 KiB | Przeglądany 6453 razy ]
sterror1.png
sterror1.png [ 45.07 KiB | Przeglądany 6453 razy ]
ostro-otwieranie firmy w ST.png
ostro-otwieranie firmy w ST.png [ 6.51 KiB | Przeglądany 6453 razy ]
2015-05-21, 11:10
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-07-14, 09:59
Posty: 10
Post Re: Przeniesienie bazy Pervasive
Uff, udało się. Przyczyną była nieprawidłowa ścieżka instalacji pełnej wersji danego modułu na serwerze. Mimo, że instalowałem Kadry i Płace na lokalnym dysku musiałem przy instalacji podać tą ścieżkę przez udział sieciowy, bo inaczej stacje robocze nie chciały działać.
Oto, co ostatecznie zrobiłem:
1. Instalacja Pervasive na serwerze
2. Instalacja Pervasive client na końcówkach
3. Przygotowanie udziału sieciowego na którym znajdą się bazy i aplikacje Symfo
4. Zmapowanie udziału sieciowego na końcówkach i jednorazowo na serwerze
5. Instalacja pożądanego modułu Symfonii na serwerze ze wskazaniem katalogu docelowego NA UDZIALE SIECIOWYM! Nie lokalnie! (instalacja pełna, specjalna)
6. Pierwsze uruchomienie zainstalowanego modułu - również z udziału sieciowego!
7. "Dołącz" - wskazanie bazy firmy również za pośrednictwem udziału sieciowego
7a Każda konwersja bazy do nowszej wersji musi być wykonana z loginu administratora; konwersja z poziomu zwykłego użytkownika przejdzie pozornie bez błędów, ale program nie będzie działał prawidłowo
8. Jeśli się otwiera - instalacja modułu Symfonii na końcówce (stacja robocza, specjalna)

Problemem jest jednak responsywność Kadr i Płac po przeniesieniu na nowy serwer - program działa dużo wolniej. Mam nadzieję że uda mi się to naprawić zmieniając ustawienia silnika Pervasive.


2015-05-21, 15:57
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: Przeniesienie bazy Pervasive
pkt. 5/6 mozna i na koncowce zrobic na udzial sieciowy serwera..


2015-05-26, 16:54
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Pervasive. Przeniesienie na nowy komputer

w Techniczne

aneta.g

3

2876

2015-08-09, 09:18

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Przeniesienie bazy z MKP do ML

w Programy Księgowe

adam.l

3

2383

2012-12-12, 16:41

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. przeniesienie bazy danych sql

w Techniczne

darekm

2

7274

2011-04-21, 14:23

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Przeniesienie bazy Btrieve na serwer.

w Techniczne

eniek

1

2938

2015-04-09, 14:57

rafal Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant