Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-25, 21:23x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Konwersja danych - aktualizacja raportów 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2015-03-29, 16:05
Posty: 1
Post Konwersja danych - aktualizacja raportów
Witam,
Zaktualizowałam program Mała Księgowość Start (1 stanowisko - 1 firma - działalność gosp.) z wersji 2009 do najnowszej 2015.b. Instalacja przeszła pomyślnie, lecz problem wystąpił przy próbie otworzenia bazy danych firmy. Podczas procesu konwersji danych pojawia się komunikat: "Nie można otworzyć firmy. Konieczna jest wcześniejsza aktualizacja raportów". Jak dokonać aktualizacji tych raportów? Dodam, że zaktualizowałam również program Faktura i Kasa z wersji 2010 do najnowszej i konwersja przebiegła bez zarzutu.


Załączniki:
sage.png
sage.png [ 112.19 KiB | Przeglądany 5617 razy ]
2015-03-29, 16:30
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2015-12-12, 14:00
Posty: 4
Post Re: Konwersja danych - aktualizacja raportów
Jak sobie pan poradzil z tym komunikatem


2015-12-12, 15:31
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-03-07, 11:13
Posty: 597
Pomógł: 34
Post Re: Konwersja danych - aktualizacja raportów
Wydaje mi się, że miałem taki komunikat, gdy konwersja zakończyła się błędem. Towarzyszył temu jeszcze jakiś komunikat. Rozwiązaniem była wolniejsza aktualizacja, czyli z użyciem wersji pośrednich.


2016-01-14, 16:59
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-08-05, 12:35
Posty: 7
Post Re: Konwersja danych - aktualizacja raportów
Witam,

mam bardzo podobny błąd z tą różnicą, że ja podłączam lub odtwarzam z kopii bazę firmy i dostaje informacje o istniejących raportach i trzeba je zaktualizować (silnik sql to pervasive 11.sp3 na nowym a na starym zwykła 11 bez sp). Po aktualizacji wyskakuje informacja że zakończono. Niestety potem pojawia się komunikat jak z obrazka wyżej.
Dodam że problem pojawił się w momencie migracji starej bazy z serwera 2003 r2 na 2012 r2. Wszystkie symfonie przeniosły się pomyślnie została tylko faktura, która tworzy problem. Na starym serwerze baza działa bez zarzutów, na nowym są wyżej wspomniane problemy. Ktoś posiada jakiś ciekawy pomysł?


2016-01-18, 15:41
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-08-05, 12:35
Posty: 7
Post Re: Konwersja danych - aktualizacja raportów
Witam,

Piszę informacyjnie jakby ktoś miał podobny problem do mojego. (niestety nikt się tematem nie zainteresował)

Błąd aktualizacji raportów w Symfonii faktura można naprawić za pomocą Symfonii Finanse i Księgowość. W FK w raporty/diagnostyka należy wykonać sprawdzenie i naprawę rożnych komponentów, u mnie było to "naprawa powiązań" posiadałem tam dwa błędy.
W efekcie końcowym odinstalowałem jeszcze fakturę i zainstalowałem ją w zmienionej ścieżce, dorzuciłem jeden katalog do default-owego. Po tych zabiegach faktura już nie prosiła o aktualizacje raportów i działa.

Jakby ktoś miał podobny problem to polecam sprawdzić połączenia i przy instalacji zmienić katalog. Ogólnie brzmi to jak banał, ale zawsze problemem jest na niego wpaść;)

Pozdrawiam


2016-02-08, 12:46
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-03-07, 11:13
Posty: 597
Pomógł: 34
Post Re: Konwersja danych - aktualizacja raportów
Wieczerza z gwoździa się przypomina, taki fajny wierszyk dla dzieci :)

Przypuszczam, że reinstalacja faktury do nowego katalogu rozwiązała problem, a nie czary w FK.

Cytuj:
(niestety nikt się tematem nie zainteresował)

Jeren, my interesujemy się problemami, które powstają w osobnych tematach. Podpinanie się pod cudzy wątek jest złym zwyczajem, chyba że dotyczy dokładnie tego samego problemu. Co prawda Twój problem był bardzo podobny i tu można by się spierać, czy podpinać się czy nie. W każdym razie w oryginale nie dało się wejść do firmy, a u Ciebie się dało. To istotna różnica.

Cytuj:
mam bardzo podobny błąd z tą różnicą

Należy podać dokładny komunikat, jeżeli liczy się na zainteresowanie i pomoc. Chyba że ma to być pomoc na odczepnego, wtedy na odczepnego można też problem opisać :)

edit:. Nie ma się co spierać. To był ewidentny thread hijacking. W temacie jest "Konwersja", u Ciebie konwersji nie było.


2016-02-08, 13:27
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-08-05, 12:35
Posty: 7
Post Re: Konwersja danych - aktualizacja raportów
właśnie komunikat był taki sam, nie dało się wejść do firmy. Podłączenie się odbyło i była informacja o kolejnej aktualizacji raportów. Dziwna sprawa bo to byłą instalacja na świeżym serwerze więc nie było tu wcześniej żadnych czarów.

Następnym razem stworze nowy temat, choć mam nadzieje, że nie prędko to będzie :)

Teraz chociaż wiem, że ktoś to czyta. Dzięki za odpowiedź

ps. konwersja była przed przenoszeniem z 2014 na 2014a :) ale tego tu nie ująłem


2016-02-08, 16:21
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Automatyczna aktualizacja raportów w FKF

w Programowanie

Jarek75

1

2426

2009-09-23, 14:56

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Konwersja danych

w Techniczne

Remik

1

3081

2015-03-26, 18:34

perek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Konwersja danych FiK

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Programy Księgowe

daga

23

10663

2014-02-06, 16:44

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Konwersja baz danych

w Programy Księgowe

roomba

1

2603

2011-06-17, 13:05

krzysiek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant