Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-05-02, 06:43x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
rozrachunki z firmą kurierską 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2020-03-20, 15:56
Posty: 6
Post rozrachunki z firmą kurierską
Witam,
firma prowadzi sprzedaż wysyłkową w dwóch wersjach:
1. bezpośrednio do klienta, za którą płaci on sam
2. sprzedaż za pośrednictwem firmy kurierskiej. W tym przypadku kurier pobiera gotówkę od klientów i firma kurierska wpłaca nam sumy co 2 tygodnie na konto, dodatkowo wysyła zestawienie kwot pobranych od danego klienta. Dzięki czemu wiem która faktura została zapłacona za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Jeżeli chodzi o rozrachunki dla pkt. 1 to nie ma problemu. Jednak robiąc rozrachunki dla pkt. 2 w chwili obecnej wchodzę w każdą fakturę FVS, którą odnajdę na liście otrzymanej z firmy kurierskiej, a następnie tworzę dla niej księgowanie równoległe tak aby zdjąć obciążenie z kontrahenta i przerzucić je na konto rozliczenia z kurierem (w załączniku przesyłam printscreen z dekretem).
Mam pytanie czy można tą całą operacją zautomatyzować/uprościć, bo faktur mam co m-c ok 600 i wchodzenie do każdej z nich i tworzenie tego dodatkowego rozrachunku jest bardzo czasochłonne. Dodam jeszcze, że cała sprzedaż i magazyn jest prowadzony na obcym oprogramowaniu, a faktury sprzedaży przesyłane są za pośrednictwem pliku JPK_FK i są konwertowane do pliku txt, który zaczytuje sage 50c przy użyciu aplikacji e-jpkksiegowosc.mapsolutions.pl

będę wdzięczy za pomoc lub wskazówkę, pozdrawiam
Marek


Załączniki:
Komentarz: printscreen
SharedScreenshot.jpg
SharedScreenshot.jpg [ 115.81 KiB | Przeglądany 3030 razy ]
2020-03-20, 16:51
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2010-08-22, 09:57
Posty: 325
Pomógł: 56
Post Re: rozrachunki z firmą kurierską
Nie wiem w jaki sposób dokładnie działa ci ten import.
Ten plik txt utworzony na podstawie JPK_FK ma format "Symfonniowy"? tj jest analogiczny jak wygenerowany z Sage Handel czy tam Sage Faktura?

Jeśli tak to wystarczy nawet w notatniku (chociaż polecam Notepad++) zamienić wszystkie zapisy.

konto =201-3 -1-K na konto =136-5, czy jakie tam sobie wymyślisz.

Oczywiście eksportować trzeba by było osobno sprzedaż z wersji 1 oraz z wersji 2, swoją drogą ja bym poszedł nawet dalej i sobie porozdzielał w 50c dokumenty sprzedaży i rejestry VAT zależnie od wersji czyli FVS1 i FVS2


2020-03-20, 19:24
Wyświetl profil

Rejestracja: 2020-03-20, 15:56
Posty: 6
Post Re: rozrachunki z firmą kurierską
perek pisze:
Nie wiem w jaki sposób dokładnie działa ci ten import.
Ten plik txt utworzony na podstawie JPK_FK ma format "Symfonniowy"? tj jest analogiczny jak wygenerowany z Sage Handel czy tam Sage Faktura?

Jeśli tak to wystarczy nawet w notatniku (chociaż polecam Notepad++) zamienić wszystkie zapisy.

konto =201-3 -1-K na konto =136-5, czy jakie tam sobie wymyślisz.

Oczywiście eksportować trzeba by było osobno sprzedaż z wersji 1 oraz z wersji 2, swoją drogą ja bym poszedł nawet dalej i sobie porozdzielał w 50c dokumenty sprzedaży i rejestry VAT zależnie od wersji czyli FVS1 i FVS2


Problem w tym, że zamiana JPK_FK na format "Symfoniowy" odbywa się na sztywnym schemacie, co oznacza że nie ma możliwości zmiany kont, w taki sposób, że raz będzie kontrahent z kontem 201-3-1-K, a innym razem konto 136-5 (czyli w moim przypadku kurier). Na stałe mam zapisane konto 201-3-1-K, i tak jest logiczniej bo takich transakcji jest więcej.
Myślałem, nad tym czy jest inne rozwiązanie. Np. oznaczam manualnie transakcje kurierskie konkretnym znacznikiem, który przeznaczę na te cele. I teraz w jakiś magiczny sposób będę mógł przeksięgować wszystkie dokumenty oznaczone tym znacznikiem na jedno konto 136-5, przy jednoczesnym rozrachunku zdejmującym mi obciążenie z konta 201-3-1-K. I cała to operacja powstała bym np. w kolejnym dokumencie prostym (DP). Tylko nie wiem czy jest to możliwe??


2020-03-21, 00:06
Wyświetl profil

Rejestracja: 2020-04-06, 19:23
Posty: 8
Pomógł: 2
Post Re: rozrachunki z firmą kurierską
Jeśli wyrazi Pan zgodę to prześlę Pana zapytanie do zaprzyjaźnionej firmy wdrażającej Sage - może będą w stanie napisać taki szablon rozliczania rozrachunków albo zaproponują inne rozwiązanie.
Czy jest Pan zainteresowany?


2020-04-14, 22:03
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 4 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Skasowana Firma

w Programy Handlowe

Riki2004

3

4521

2015-09-16, 14:59

mag666 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. firma testowa

w Programy Księgowe

MIXELE

2

3256

2013-07-13, 14:37

MIXELE Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. początek pracy z firmą

w Programy Księgowe

tommoo

2

2746

2013-03-08, 14:35

Maciek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FK 2.0 i plik firma.ini

w Programy Księgowe

Radkom.it

0

2385

2018-03-19, 15:09

Radkom.it Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant