Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-29, 15:27x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
rachunek wyników 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-02-01, 20:09
Posty: 1
Post rachunek wyników
Proszę o pomoc!
Chcę zamknąć rok i to też uczyniłam. W wyniku tej operacji otrzymałam bilans i rachunek wyników. Bilans jest prawidłowy natomiast rachunek wyników ma wartości 0. Co może być przyczyną. Dodam jeszcze, że rachunek wyników za XI się generuje.
Może czegoś nie zaznaczam? pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie wiem co zrobić!!!!!!!!!!!! Muszę zamknąć rok!!!!!!!!!!!!!!!!


2011-02-01, 20:18
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
No ptaszka "dolicz kwoty wyksiegowane na Wynik" pewnie nie zaznaczasz :)

Albo moze recznie PK-a mi wyksiegowalas 4xx i 7xx na 860 - a tego nie nalezalo robic...
tylko pozwoolic systemowi wykonac przeksiegowania automatycznie przyu ksiegowaniu roku.


PS. Rok masz zamkniety jesli dalas zamknij - wiec w czym potrzebujesz pomocy?


2011-02-02, 03:36
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-03-04, 12:10
Posty: 7
Post 
mam podobny problem

liczę RZis z bufora jak na razie, zaznaczam dolicz wyksięgowanie na w.f. i też generuje mi rachunek z zerami???? przeksięgowałam konta wynikowe automatycznie. nie wiem juz w czym leży problem :cry:


2011-03-04, 12:22
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Jak masz w buforze - to jak ci sie udalo automatycznie przeksiegowac? :) :)

Mysle ze mylisz dwie rzeczy - przeksiegowania automatyczne wykonywane przez program przy zamykaniu roku i mechanizm przeksiegowan wg wzorca.....

Tak wiec skasuj te "automatyczne" PK - normalnie zaksieguj caly rok i go zamknij i przy zamykaniu sie zrobia te przeksiegowania o ktore chodzi i ktorych dotyczy wzmiankowany ptaszek


2011-03-04, 13:22
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-03-04, 12:10
Posty: 7
Post 
no dobrze, jeśli mogę skorzystać z twojego doświadczenia:) to mam taką sytuację
dokumenty z całego roku znajdują się w buforze, czy wpływa to na sporządzenie bilansu i RZiS na koniec roku? przed przeksięgowaniem na wynik finansowy generują mi się oba sprawozdania.
na razie nie planuję zamknięcia roku bazuje tylko na tym co mam w buforze.

w strukturze planu kont każde konto ma przypisaną pozycjię w bilansie i w RZiS. konta specjalne czyli rozliczenie kosztów zesp. $ są na konto 490
wszystko wydaje się że jest ok ale nie!?

czyli mam rozumieć że nie wygeneruje RZiS wcześniej niż zaksięguję w księdze i zamknę rok. To po co jest opcja "z buforem"
czy przeksiegowania automatyczne wykonywane przez program na wynik finansowy - jakoś się klika czy system jest tak inteligenty że wykona to sam

poza tym skoro dokonałam przeksięgowania wg wzorca (nie zaprzeczam że masz racjie ;)) to klikając na dolicz kwoty wyksięgowane na konto wynik finansowy powinno sporządzić sprawozdanie


2011-03-04, 14:13
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Nie powinno - czytaj uwaznie - ptaszek " dolicz kwoty wyksiewgowane na wynik finansowy" - dotyczy kwot wyksiegowanych mechanizmem ZAMYKANIA ROKU - tylko i wylacznie...

A te autoamty przeksiegowujace z ktorych korzystalas to sa wymyslone generalnie do rozksiewgowywania na 5xx wg wspolczynnika itp :-)


A tak serio - czemu trzymasz caly rok w buforze - to nie jest madre postepowanie i zazwyczja po czasie konczy sie zle - zaksieguj go i juz - przeciez zawsze nawet po zamknieciu roku itp mozesz jescze dodac dokumenty i znow zamknac rok......

Ew mozemy tez cos odksiegować jak juz bardzo potrzeba ;-)


2011-03-04, 21:56
Wyświetl profil

Rejestracja: 2007-12-13, 23:19
Posty: 367
Pomógł: 2
Post 
znowu ktoś sprowadza problem do ptaszków....

forum ornitologiczne się po woli robi...

a mi sie wydaje że ktoś przeksięgował ręcznie konta wynikowe na wynik finansowy....
czyli zrobił coś czego robić sie nie powinno, żeby nie powiedzieć że nie można....
jeśli wszystko jest w buforze to podczas wyliczania RZiS czy też bialnsu program to wykonuje w pamięci.


a jak juz zaksiegujesz wszystko i zamkniesz rok to wyksięgowanie kont wynikowych na wynik finansowy zrobi sie samo....

taki samograj itd... tid....
jak to działa warto zapytać swojego konsultanta...


2011-03-04, 22:48
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-03-04, 12:10
Posty: 7
Post 
Dzięki w końcu przejrzałam na oczy :)

owszem swego czasu korzystaliśmy z usług konsultantów z naszego regionu niestety ich pomoc - nie chce się wyrażać niepochlebnie - była niewielka.

Zamykanie roku przedstawiono nam w takim świetle że baliśmy się tego robić. Dotąd mam tylko zapisane w księgach rok 2009 a zamkniętego jeszcze nie.

Nie sądziłam że można po zamknięciu roku dalej w razie potrzeby dodać dokument. chyba że to jest uzależnione od wersji Symfonia FK

pozdrawiam


2011-03-05, 09:40
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-03-04, 12:10
Posty: 7
Post 
Dzięki w końcu przejrzałam na oczy :)

owszem swego czasu korzystaliśmy z usług konsultantów z naszego regionu niestety ich pomoc - nie chce się wyrażać niepochlebnie - była niewielka.

Zamykanie roku przedstawiono nam w takim świetle że baliśmy się tego robić. Dotąd mam tylko zapisane w księgach rok 2009 a zamkniętego jeszcze nie.

Nie sądziłam że można po zamknięciu roku dalej w razie potrzeby dodać dokument. chyba że to jest uzależnione od wersji Symfonia FK

pozdrawiam


2011-03-05, 09:58
Wyświetl profil

Rejestracja: 2007-12-13, 23:19
Posty: 367
Pomógł: 2
Post 
Cytuj:
Dzięki w końcu przejrzałam na oczy :)

prawie jak w przypowieści biblijnej...

w związku z tym, że przeksięgowania końca roku program wykonuje sam wiec wie, które to zapisy zamykają konta wynikowe

stąd jeśli wykonyujemy różnego rodzaju zestawienia jest pytanie czy uwzględniać przeksięgwania konca roku

jeśli robimy wydruk za cały rok na kontach wynikowych i powiemy TAK to otrzymamy zerowe salda
a jeśłi powiemy NIE uwzględniaj.... to otrzymamy salda niezerowe

a to wszystko w przypadku gdy program wygenerował przeksiegowania końca roku
jesli zrobimy to sami zawsze bedziemy otrzymywali zerowe salda na kontach wynikowych

warto może dodac, że rok możemy zamykać dowolnżą liczbę razy

PS
konsultantom - trzeba dać szanse, może się douczą i bedą wiedzieli tyle co niektórzy na tym forum...
my też kiedyś byliśmy na początku

jeśłi nie chcemy dawać im szansy to powinniśmy wiecej czasu poswiecić na studiowanie podrecznika
wykonywanie kopii bezpieczeństwa (lub najlepiej przenoszenie danych na inny komputer) i eksperymentowanie, ksiegowanie i sprawdzanie co sie stanie, jaki bedzie efekt naszych działań


2011-03-05, 11:03
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Konsultanci nie musza byc z regionu :) My swiadczymy konsultacje zdalne na caly swiat :) :)


2011-03-06, 01:20
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 11 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki rachunek wyników

w Programy Księgowe

aga

2

2185

2016-02-04, 08:34

aga Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Różnice kursowe i ich prezentowanie w rachunku wyników

w Programy Księgowe

Biurokracja

1

2095

2014-01-17, 01:02

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Konta analityczne w układzie rachunku wyników - czy się da?

w Programy Księgowe

bartoland

1

2238

2014-02-23, 01:49

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Rachunek kosztów

w Programy Księgowe

gicio

3

3635

2011-03-11, 16:02

krzysiek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant