Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-05-10, 23:01x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
edycja kalendarza- przyspieszenie pracy 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2009-04-11, 21:01
Posty: 5
Post edycja kalendarza- przyspieszenie pracy
witam

mam kadry i place 2009b na sql2005, mam pytanie o poprawienie szybkosci dzialania edycji kalendarza dla pracownika. przy pracownikach powyzej 460 ludkow, edycja kalendarza dla pojedynczego pracownika trwa niemiłosiernie dlugo, trwa to do 3min dla jednego pracownika, zanim otrzymamy jego kalendarz. po wymianie serwera na nowy wrosla wydajnosc do 15%, teraz serw to 4x xeon i 16gb w ramie, mozna jakos programowo zwiekszyc wydajnosc tegoz kalendarza? przez zmiane procedur, raportow, cokolwiek co pozwoli na swobodne edytowanie pracownika


2009-04-11, 21:25
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
А czy ten twoj serwer SQL korzysta z tych procków i ramu? masz wersje 64 bit, poprzydzielane duzo pameici dla SQL i koligacje procesorów?

To juz potem niewiele mozna przyspieszyc :(

Jescze jedna uwaga wplywajaca na wydajnosc - czy masz pozamykane wszystkie porzednie okresy poza biezacym?


2009-04-13, 19:53
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-03-07, 11:13
Posty: 597
Pomógł: 34
Post Re: edycja kalendarza- przyspieszenie pracy
egdstudio pisze:
edycja kalendarza dla pojedynczego pracownika trwa niemiłosiernie dlugo, trwa to do 3min dla jednego pracownika, zanim otrzymamy jego kalendarz


Nie bardzo rozumiem, co zajmuje tak dużo czasu. Sprecyzuj, opisz, co dokładnie klikacie. Otwarcie pracownika czy kalendarza nie może zajmować tyle. Co innego realizacja zdarzenia.


2009-04-17, 08:39
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-04-11, 21:01
Posty: 5
Post 
po stronie serwera wszystko w porzadku, wersja 64bit, sql w 64bit, przydzielona pamiec dla sql, sql korzysta z all procow, panie zamykaja na bierzaco okresy.



od mojego poprzednika dowiedzialem sie ze jest metoda nie sprawdzona na przyspieszenie a to jest wylaczenie ht w biosie dla procow a raczej patch na bios wylaczajacy wielowatkowosc wtedy otrzymujemy 8 procow i moze, z naciskiem na moze, miec to wplyw na zwiekszenie wydajnosci w omawianym problemie, jednak nikt nie ma odwagi sie podjac tego zadania ze wzgledu na serw, gwarancje, prace kadr i wiele innych czynnikow:)

wdrozeniowiec symfonii proponowal zwiekszenie ilosci ramu, a po podliczeniu kosztow takiej operacji bardziej oplacalo sie wymienic serw na nowa maszyne niz modernizowac stara, a zwiekszenie szybkosci pracy na samej edycji kalendarza jak wspomnialem wczesniej o jakies 15%.

problem z predkoscia pojawia sie po krokach:
pracownicy->pracownik->edycja kalendarza-> zdarzenia


2009-04-17, 17:09
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2008-07-03, 15:02
Posty: 632
Pomógł: 38
Post 
Ja miałem kiedyś podobnie i rozwiązaniem problemu okazało się wejście do wzorca czasu pracy i edycja i zapisanie beż żadnych zmian. Coś w tabeli musiało być przestawione i przy ponownym zapisaniu wzorca czasu pracy edycja kalendarza przebiegała w normalnym czasie.
Może u Ciebie to też zadziała.


2009-04-19, 16:17
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-03-07, 11:13
Posty: 597
Pomógł: 34
Post 
egdstudio pisze:
pracownicy->pracownik->edycja kalendarza-> zdarzenia

Nie ma czegoś takiego, a przynajmniej ja nie umiem znaleźć. Jak to "zdarzenia"?


2009-04-20, 17:55
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-04-11, 21:01
Posty: 5
Post 
wchodze do dowolnego pracownika, otrzymuje jego kalendarz a pozniej chce wykonac edycje kalandarza. zanim otrzymam wynik trzeba odczekac ok 2-3 minut.


2009-04-20, 18:54
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-03-07, 11:13
Posty: 597
Pomógł: 34
Post 
To zdaje mi się błąd w bazie danych lub w aplikacji. Myślę, że na każdym serwerze będzie się ślimaczyć, więc jeśli masz możliwość - to baza do hotline'u.

W poszukiwaniach na własną rękę trzeba by się było dowiedzieć, u których pracowników wchodzi powoli, a u których szybko. Na przykład u nowego świeżego pracownika nie powinno to trwać więcej niż mgnienie oka.

Nawiasem mówiąc zdziwiony jestem, że wchodzisz w edycję kalendarza. Po co? Przecież można od razu: prawy przycisk na kalendarzu, Inicjalizacja kalendarza. Jeżeli jest włączony tryb "szybka inicjalizacja kalendarza", to jest to bardzo wydajna metoda.


2009-04-21, 08:05
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-04-11, 21:01
Posty: 5
Post 
wydaje mi sie, ze problem raczej jest w innej rzeczy, calosc kalendarzy jest importowana przez vba do symfonii. doszlismy wspolnie z innym adminem do wniosku, ze problem raczej jest po stronie importu. imprortuje sie pracownika z przypisanym wzorcem czasu ale widac tez reczne modyfikacje tego wzora. w kalendarzu zatem kazdy dzien mamy z * wiec z ewidentna poprawa wzorca czasu pracy. majac ustawiony wzorzec czasu pracy na 7.35h tj od 7 do 14.35 grafik ktory jest importowany posiada modyfikacje czasu pracy na np 14.00- 19.00. postaram sie to ujednolicic aby nie powstawaly podwojne wpisy w kalendarzu dla poszczegolnego pracownika. wyglada to tak jakby pierwszy wpis byl wg wzorca a drugi wpis wg recznych modyfikacji. moze to znaczaco spowalniac prace na edycji kalendarza i lekarstwem jest zmiana formy importowanego xls do czasu pracy dla pracownikow.


2009-04-21, 12:57
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 9 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Przyspieszenie Kadry i Płace 2014 + pervasive

w Techniczne

pasterzu

3

2997

2014-05-16, 02:08

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Symfonia Handel - Edycja RTF (FV oraz WZ); Edycja znaczników

w Programy Handlowe

vr6k3

5

9053

2012-01-09, 04:26

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. widok kalendarza

w Programy Księgowe

jarekpc

1

2012

2010-03-11, 19:55

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. import kalendarza do KDP

w Programy Kadrowo Płacowe

jansio

4

3309

2009-06-23, 17:53

wrob Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AdsBot [Google] i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant