Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-27, 15:58x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
jak to zrobić??? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2016-09-06, 22:14
Posty: 33
Post jak to zrobić???
1. pracownicy zwolnieni- mają zakończenie umowy wpisane, wszystko jest ok a nadal są przy pracownikach aktualnych i wrzuca mi ich co miesiąc do listy płac- musze ręcznie usuwać.
2. robię dwie listy w danym miesiącu- umowy o prace i zlecenia i jak tworzę listę płac- wybieram dla grupy pracowników etatowych, okres podstawowy i wrzuca mi razem z nimi osoby ze zleceniami- znów musze ręcznie usuwać, drugą listę mam dołączaną do okresu pomocniczego-umowy cywilnoprawne i dla grupy- umowy cywilnoprawne i tam są faktycznie same zlecenia, ale te same osoby co mi wrzuca do listy z umów o pracę;(
3. jak zaimportować do płatnika dwie listy płac??? jak daje an dole deklaracje zus to tam mam do wybrania tylko listę podstawową i umowy zlecenia wklepuję ręcznie;(
4. jeszcze taki problem- na liście płac jest pozycja: łączne potrącenie wynagrodzenia za urlop do zestawień- co zrobić żeby rozbijało mi wynagrodzenie zasadnicze za czas urlopu i za czas pracy- tzn, jak wprowadzę pracownikowi urlop to on ma zasadnicze stale jak na umowie- wiem że to jest dobrze, ale potrzebuję informację ile on dostaje za urlop, czy da się to jakoś ustawić??

czy ktoś mi pomoże??:)


2016-11-09, 11:14
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2016-09-06, 22:14
Posty: 33
Post Re: jak to zrobić???
punkt 4. już nieaktualny, udało mi się to zrobić;)


2016-11-09, 12:30
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2008-01-23, 17:33
Posty: 58
Pomógł: 7
Post Re: jak to zrobić???
Ta wiadomość była pomocna.(1)
Zakładam, że korzystasz z funkcjonalności Lista płac.

1a. rozumiem że pracownik zwolniony ma wprowadzone i zrealizowane zdarzenie "Rozwiązanie stosunku pracy" czyli nie jest przypisany do wzorców.
1b. w oknie Lista płac z prawej strony u góry jest ikona z kluczem: na końcu jest opcja "Usuń pracowników bez wynagrodzeń", następne listy tworzyć na podstawie list z poprzedniego miesiąca.
2a. tworzymy od razu komplet LP etat + UCP na początku miesiąca
2b. Czy czasami nie jest tak że do każdej z tych list są dołączone dwa okresy?
3. Dane do płatnika wysyłamy z okna Pracownicy, raport generujemy dla wszystkich pracowników.
4. Aż boje się spytać jak zostało to naprawione.

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2016-11-10, 14:41
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-09-06, 22:14
Posty: 33
Post Re: jak to zrobić???
1. tak, zaznaczyłam dodatkowo "archiwalny" ale tylko w danym okresie przeskoczył do archiwum a w kolejnym znów był widoczny w aktualnych pracownikach, usunęłam okresy następne, dodałam je jeszcze raz i teraz już jest ten pracownik w archiwum:)
1b. dziękuję, skorzystam z tej opcji:)
2. nie, mają po jednym okresie, ale widzę że w okresie podstawowym nie miałam wybranej grupy: pracownik etatowy, może teraz będzie ok:)
4. nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale zaznaczyłam w danych kadrowych firmy żeby liczył wynagrodzenie za urlop ze składników stałych, natomiast musze to jeszcze sprawdzić czy jest poprawnie, jesli tak to szefowa będzie zadowolona że ma takie dane:)

dziękuję za pomoc


2016-11-10, 18:56
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-05-17, 20:41
Posty: 392
Pomógł: 75
Post Re: jak to zrobić???
Ta wiadomość była pomocna.(1)
Punkt 4. zrobiłaś dobrze - zacznie działać dla kolejnych nowych zdarzeń - optymalnie od kolejnego miesiąca. Co do pracowników z 1) co się przypinają notorycznie - sprawdź u nich zakładkę "wzorce" - na pewno coś tam jest... a jeśli nie ma nic to musiałoby oznaczać że ktoś korzysta z archaicznej już funkcji kopiowania systemu wynagrodzeń z poprzedniego okresu (da się to na szczęście też wyłączyć - proponuję pomęczyć któregoś eksperta :)).


2016-11-10, 20:51
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. NOTATKA co zrobić

w Programowanie

gregor

9

4976

2011-05-11, 12:56

user Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. potrącenia od wynagrodzenia - jak zrobić

w Programy Kadrowo Płacowe

mojanka

3

2893

2010-10-15, 13:08

wojtek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. jak zrobić korektę zasiłku?

w Programy Kadrowo Płacowe

talkas

4

2418

2010-10-25, 12:02

talkas Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. modyfikacja fv w Handlu po integracji z FK - jak zrobić?

w Programy Handlowe

drac

2

1454

2012-05-02, 09:22

drac Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant