Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-27, 15:35x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Psująca się baza. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2013-04-03, 11:09
Posty: 3
Post Psująca się baza.
Tak czytam i widzę, że pan Krzysiek ładnie odpowiada to może i mi coś poradzi.

Od dłuższego czasu walczę z problemem psującej się bazy. Korzystam z programu Handel 2011.a i za każdym razem gdy zmieniam dostawy poprzez korektę WZ lub po prostu edycję WZ, robię korektę dostawy do ceny (najczęściej gdy towar już jest wydany) tworzą się błędy w bazie towarowej. Często towar się blokuje lub znika. Za naprawę bazy danych płacę po kilka tysięcy za każdym razem a przyznam, że muszę ją naprawiać co kilka miesięcy. Firma, która nas obsługuje nie widzi problemu ponieważ Sage równie tego problemu nie widzi. Uważają, iż psucie się programu jest naszą winą i polecają nie wystawiania korekt.

Zapytam zatem co mam zrobić z korektą od dostawcy, w jaki sposób korygować ceny aby księgowość a co gorsza urząd skarbowy nie miał do tego wątpliwości? Oczywiście mogę to obchodzić rozliczając faktury ręcznie a ceny zmieniać przez RW i PW ale jak mam się potem połapać co jest do czego? Tak, wiem, że mogę dowiązać RW i PW do faktury jednak nie zapłaciłam za program, w którym wszystko muszę robić ręcznie. Zdawało mi się, że kupiłam dobry, działający program a teraz widzę, że program nie działa tak jak powinien i ponoć to moja wina.

Wyczekując satysfakcjonującej wypowiedzi
Pozdrawiam
S.


2013-04-03, 11:35
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: Psująca się baza.
Kilka tys za naprawe bazy HMP? To chyba cos za duzo.........

A mozesz dokladnie opisac krok po kroku co robisz aby zepsuc baze?


2013-04-03, 12:26
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post Re: Psująca się baza.
No i może napisz jaki dokładnie program, Symfonia czy FORTE.


2013-04-03, 12:29
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-04-03, 11:09
Posty: 3
Post Re: Psująca się baza.
Witam,
Program, na którym pracuje to symfonia handel forte 2011.a.

Baza psuje się w momencie ręcznej zmiany dostaw. Przykładowo:
Mam towar zakupiony w grudniu oraz ten sam towar zakupiony w styczniu. Zwracam cześć towaru, jednak firma, wystawiająca korektę wystawia ją do faktury z grudnia. Część towaru w między czasie się sprzedała, jednak wg zasady FIFO towar zszedł z faktury grudniowej. Ja wciąż posiadam towar na stanie jednak tylko ten z faktury styczniowej. Nie mogę zrobić korekty, gdyż towar z PZ grudniowego już się rozszedł.
I w tym momencie zaczyna się ręczna zmiana dostaw. Koryguje WZ, które pobierają towar z pz grudniowego tak aby towar schodził z pz styczniowego. Wszystko niby wygląda ładnie, towar grudniowy jest odblokowany i mogę zrobić korektę. Niestety, w którymś z tych momentów baza się sypie. Nikt nie potrafi mi powiedzieć dlaczego tak jest a jedyną radą jaką usłyszałam jest byśmy "nie robili korekt". Dla mnie to absurd.

I tak, za każdą naprawę płacimy od 2 do 4 tysięcy.


2013-05-09, 08:45
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post Re: Psująca się baza.
To raczej działa normalnie więc może coś z bazą albo jednak jakaś operacja jest wykonana nieprawidłowo - ciężko na forum będzie dojść. Proszę o kontakt na maila poniżej - postaramy się pomóc. Możemy zdalnie spróbować symulować taką sytuacje lub na kopii bazy.

I jeszcze pytanie a dlaczego pracujecie na wersji 2011a ? Dostępna jest 2011b i tam było sporo poprawek.


2013-05-09, 09:38
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jak sprawdzić gdzie znajduje się baza danej firmy?

w Techniczne

randomizedname

1

1890

2017-02-16, 20:42

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Stopka +baza

w Programy Handlowe

mellos

3

2475

2012-05-10, 16:22

Misiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z bazą

w Programowanie

mateuszfms

2

2161

2014-03-31, 10:23

mateuszfms Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. baza firmy

w Programy Kadrowo Płacowe

Gia65

2

2357

2009-07-15, 13:06

Gia65 Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 96 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant