Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-27, 21:02x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Niemożliwa zmiana nazwy towaru -Symfonia Handel 2011.1 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-04-04, 17:23
Posty: 2
Post Niemożliwa zmiana nazwy towaru -Symfonia Handel 2011.1
Witam wszystkich
Proszę o pomoc w rozwiazaniu następujacego problemu
Mam w firmie program Symfonia Handel 2001.1 i dwa dni temu pojawił mi się problem ze zmiana nazwy towaru, a mianowicie co miesiąc wystawiam kontrachentowi fakturę za usługę (typ towaru usługa) w nazwie jest nazwa miesiąca za który wystawiam fakturę np.: Usługi xxx wykonane w miesiącu Lutym 2011 , aby nie twozyc za każdym razem nowego towaru co miesiąc podmieniałem nazwę miesiąca i wszystko było w porządku.

W tym miesiącu przy próbie zmiany nazwy towaru i jej zapisania pojawia mi się komunikat
"W bazie danych nie znaleziono poszukiwanego rekordu" i do wyboru mam Odwołaj operację i Ignoruj i tak w kółko.

Z ciekawości sprawdzilem jak będzie zachowywał się program przy zmianie innych towarów i zauważyłem że przy niektórych mogę zmienić nazwę np. wstawić spację lub przecinek ale w większości program blokuje mi jaką kolwiek zmianę nazwy.
Ceny mogę zmieniać dowolnie i program je przyjmuje wystarczy iż zmienię coś w nazwie i juz nie mogę tak zmodyfikowanego towaru zapisać bo wywala mi błąd.

Sprawdziłem poprawność bazy danych i towary są niby w porządku.
Pojawiły się natomiast takie oto komunikaty
Indeksy dokumentów magazynowych:
- błąd bazy nr 2 - odtwarzanie
- Odtworzono 11926 z 11934 rekordów.
Ostatni odtworzony rekord: id= 77541, kod= RW01/0203/(09)/11
Uszkodzona baza została zachowana pod nazwą 'c:\symfonia\xxxxx\5img.old'.

Indeksy pozycji magazynowych:
- błąd bazy nr 2 - odtwarzanie
- Odtworzono 27044 z 27045 rekordów.
Ostatni odtworzony rekord: id= 27240, kod=
Uszkodzona baza została zachowana pod nazwą c:\symfonia\xxxxx\5imz.old


Czy to jest przyczyną mojego problemu?
Czy macie jakieś sugestie i rozwiązanie jak usunąć ten problem.


2011-04-04, 18:26
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-12-03, 21:11
Posty: 276
Pomógł: 2
Post 
Takie sprawy generalnie nie nadają się na forum - to już sprawa dla Ekspertów lub zaawansowanych użytkowników.

Ja na początek używam opcji SZUKAJ wg wyrażenia "błąd bazy nr 2" lub "błąd bazy" lub "nr 2" itp. czytam wyniki i wnioskuję - poradzę sobie sam czy szukam speca od naprawy bazy danych.

Ewentualnie jak mam kopię z wczoraj/ostatnia w miarę świeżą, sprawdzam i eksperymentuje czy ta kopia którą mam jest OK - ile mam dokumentów/rozliczeń i magazynówki do wprowadzenia.

Na podstawie w/w analiz dokonuje wyboru metody i ścieżki postępowania - to jak z uszkodzonym samochodem, jak na forum się nie dowiesz o co kaman, to jedziesz na serwis do mechanika - często to samo stosujesz z oprogramowaniem na komputerze...

Dla mnie sprawa jest raczej bezdyskusyjna- odtwarzam ostatnią dobrą kopię lub naprawiam bazę danych (jeżeli się w ogóle udaje) + diagnostyki i kawałek wiedzy w tym zakresie.

Powodzenia - wybór metody pozostawiam Tobie...

_________________
Pozdrawiam

Misiek DGTL Rzeszów


2011-04-04, 19:07
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post 
Jestem pod wrażeniem. Nic dodać nic ująć.

Misiek pisze:
[...]Ewentualnie jak mam kopię z wczoraj/ostatnia w miarę świeżą, sprawdzam i eksperymentuje czy ta kopia którą mam jest OK - ile mam dokumentów/rozliczeń i magazynówki do wprowadzenia.

Na podstawie w/w analiz dokonuje wyboru metody i ścieżki postępowania - to jak z uszkodzonym samochodem, [...]


Też bym tak chciał ze swoim samochodem. Cofnąć się do stanu z wczoraj kiedy był sprawny :)

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2011-04-04, 21:40
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-04-04, 17:23
Posty: 2
Post 
Wstępną analizę już zrobiłem ewentualnych dokumentów do ponownego wprowadzenia jest sporo, poza tym nie mam pojęcia w którym momencie nastąpiło uszkodzenie jedyne czego jestem pewien to to że miesiąc temu na pewno było w porządku czyli cały miesiąc ponownie do wprowadzenia. Po drugie błędy wyskoczyły w dokumentach magazynowych a ja nie mogę zmienić nazwy towaru czy jedno z drugim jest jakoś powiązane i czy to jest przyczyna problemu tego próbuję się od was dowiedzieć. Jeśli nic mi nie poradzicie będę musiał skorzystać ze specjalistów od Symfonii. Problem w tym że kończę miesiąc a taka naprawa pewnie zajmie kilka dni jak nie dłużej.


2011-04-05, 07:29
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
jest powiązane i raczej nie czekaj tylko zleć tą naprawę bazy bo skoro jest miesiąc do wprowadzenia to raczej nie masz wyboru. Kilka dni niekoniecznie - czasami można się dogadać na usługę ekspres u Partnerów Sage wówczas to max 2 dni robocze, przynajmniej tak jest u nas a chyba nie jesteśmy wyjątkiem jakimś.

Masz 2 na bazie a to jest najgorszy błąd z możliwych - gorsza jest już tylko fizyczna utrata danych, więc albo kopia albo serwis.


2011-04-05, 08:02
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-11-02, 13:05
Posty: 191
Post 
ee tam zaraz dwa dnii ;)


2011-04-05, 10:43
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-12-03, 21:11
Posty: 276
Pomógł: 2
Post 
rafal pisze:
Jestem pod wrażeniem. Nic dodać nic ująć.

Misiek pisze:
[...]Ewentualnie jak mam kopię z wczoraj/ostatnia w miarę świeżą, sprawdzam i eksperymentuje czy ta kopia którą mam jest OK - ile mam dokumentów/rozliczeń i magazynówki do wprowadzenia.

Na podstawie w/w analiz dokonuje wyboru metody i ścieżki postępowania - to jak z uszkodzonym samochodem, [...]


Też bym tak chciał ze swoim samochodem. Cofnąć się do stanu z wczoraj kiedy był sprawny :)

:-) ciekawie wyszło - Rafał, przy samochodzie tego nie zastosujesz - a szkoda, ale w przypadku systemu Windows (punkty przywracania) lub oprogramowania Handlowego czemu nie - kopia bezp. nie kosztuje NIC (no może 1 minutkę dziennie) a jakie płyną korzyści z jej posiadania :-D

_________________
Pozdrawiam

Misiek DGTL Rzeszów


2011-04-05, 15:29
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
to wasze auta tak nie mają? ;)

a co do kopii, fakt jest bardzo przydatna ale nie w przypadku jaki chyba tu mamy czyli błąd się ujawnił po jakimś czasie dopiero. Wówczas także część kopii dawniejszych nawet jeśli są przechowywane to także już w sobie ma bazę z błędem.


2011-04-05, 16:08
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-12-03, 21:11
Posty: 276
Pomógł: 2
Post 
Mój syn zna sposób na samochód - tato idź do sklepu i kup nowy (to jest odtworzenie backup'u) :-)

Błąd nr 2 można naprawić, a tutaj widzę braki są niewielkie, kilka rekordów brakuje... Sugeruję kontakt z Partnerem Sage lub Ekspertami z forum, zapewne pomogą rozwiązać problem...

_________________
Pozdrawiam

Misiek DGTL Rzeszów


2011-04-05, 21:08
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Odkryje straszna prawde - zazwyczaj: Eksperci forum => partnerzy sage :-D


2011-04-05, 21:16
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 10 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Pobranie Nazwy towaru Faktura 2011.1

w Programy Handlowe

olecktom

3

2597

2011-06-29, 16:57

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki HMF Zmiana nazwy towaru na krótszą ERP 2018

w Programy Handlowe

FAQ

0

1908

2017-11-27, 16:17

FAQ Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Zmiana nazwy firmy prowadzonej fk 2011.1b.

w Programy Księgowe

mia

1

2617

2011-05-13, 13:43

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Zmiana nazwy rodzaju towarów HMP 2011.1a

w Programowanie

mrEM

3

3017

2011-02-21, 01:46

mrEM Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant