Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-27, 22:01x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
JAK STWORZYĆ SIEĆ W FIRMIE 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2008-09-17, 11:06
Posty: 3
Post JAK STWORZYĆ SIEĆ W FIRMIE
Posiadam symfonie Handel Premium i kupiłem drugi komputer stworzyłem sieć między nimi i teraz bym chciał na drugim komputerze też mieć ten program.
Czy ktoś może mi powiedzieć jak trzeba to zrobić - oczywiście zdaje sobie sprawę że trzeba dokupić licencje na drugi komputer.


2008-09-17, 11:10
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Udostepnij katalog z porgramem w sieci, zamapuj go na drugim kompie, i zaisntluj na nim stacje robocza programu, wskazujac ten zamapowany katalog. :)


2008-09-17, 11:36
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-09-17, 11:06
Posty: 3
Post 
Ale czy będę wtedy mógł działać online? bo z tego co słyszałem to tylko będę mógł korzystać albo na jednym albo na drugim ale nie jednocześnie


2008-09-17, 11:40
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-09-15, 13:00
Posty: 31
Post 
żeby pracować równocześnie na 2 komputerach musisz mieć wersje 2-stanowiskową. W innym przypadku możesz pracować na 1(serwerze) lub na 2(końcówce).


2008-09-17, 12:25
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-09-17, 11:06
Posty: 3
Post 
roogit nie do końca cię zrozumiałem - czy chcesz powiedzieć że jeśli zbuduje serwer oddzielny to wtedy będe mógł wchodzić na symfonie z dowolnego komputera?


2008-09-17, 15:56
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-09-15, 13:00
Posty: 31
Post 
jeżeli komputery nie są w sieci LAN. A posiadają dostęp do internetu możesz spróbować to zrobić poprzez chociażby zdalny pulpit.


2008-09-18, 13:13
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-11-13, 02:42
Posty: 3
Post 
Witam wszystkich czytających.

Nie chciałbym na starcie zostać jakimś trollem, ale chciałbym dokładnie wiedziec krok po kroku jak skonfigurować komputer "matkę" do której są wprowadzane dane i dwa komputerki które pobierają dane od "matki". Wiadomo sprawa wyglada tak, że jak pracownik wystawia fakturkę, czy sciąga towar z magazynu, czy cokolwiek - to ma się też to pojawić na głównym komputerze (na matce).

Na trzy stanowiska oczywiscie posiadam licencję. Mam wersję Handel premium 2006 b na płycie. Są tam dwa typy instalacji: "instalacja programu" oraz instalacja stacji roboczej".

Jestem w tych sprawach początkujący i proszę o wyrozumiałość. Po prostu nie chcem czegoś sknocić.

I bardzo proszę o pomoc od początku. Sieć mam skonfigurowaną tak, że między komputerami mogę wymieniac dane. Wszystkie trzy komputery widzą się w sieci poprzez router. Na wszystkich jest zainstalowany XP Home. I teraz co dalej.

Ps. szukałem już na forum, ale nie znalazłem satysfakcjonującej wypowiedzi.
ps. 2, a ta na górze, nie jest dla mnie zbyt czytelna.


2008-11-13, 03:57
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Jesli przez router sa polączone to raczej bedzie ciezko.....
Rozumiem ze sa te kompy polaczone przez switch bedacy przy okazji routerem.... :)

Skroro wymieniaja te komputery dane miedzy soba - to mozna sie domyslac iz masz jakis
dysk(zasob) zamapowany - ktory widza wszystkie 3 kompy. np pod litera S: czy inną

Jesli tak jest to z dowolnego kompa zainstaluj instalacje programu(zwykla) na ten zamapowany dysk np do katalogu HM, na pozostalych dwoch komputerach zainstaluj instalacje stacji roboczej jako katalog programu wskazując ten zalozony s:\hm

nastepnie wejdz z dowolnego kompa do handlu, na oknie logowania daj anuluj
nacisnij przycisk nowa - zaloz nowa firme - podajac nazwe itp jako katalog podajac znow ten nasz s:\hm\xxxxxx gdzie xxxxxx skrot nazwy naszej nowej firmy.

Na dwoch pozostalych tez anuluj przy uruchmieniu i wybierz dolacz - wskazujac na ten s:\hm\xxxxxx

dalej - tzn jak zakladac uzytkownikow i pracowac - to juz masz w podreczniku.

PS. Na 3 stanowiskach handel bez pervasive raczej bedzie dość wolno dzialal, rozważ wiec zakup pervasive wkg za jakies 300-400zł

PS2: A moze jest w twojej okolicy jakis dystrybutor symfonii? To prosciej bedzie mu te instalacje zlecic - powinno to zajac maks 1h - wiec znośnie cenowo bedzie :)


2008-11-13, 04:25
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-11-13, 02:42
Posty: 3
Post 
Wow. super. Dziękuję za błyskawiczne pomocne rady. Rzeczywiscie zapomniałem dodac, że to wszystko jest dodatkowo połączone przez switch.

Ale teraz przejdzmy o krok dalej.
Na komputerze jednego z pracowników jest juz zainstalowana symfonia handel. Dodawane są regularnie towary i wystawiane faktury. Na drugim komputerze również jest zainstalowana symfonia ale nie pobierane są żadne dane - zamontowana kopia z pierwszego. Na trzecim zaś symfonia handel też jest zainstalowana, ale goła, bez towarów, itp.

Teraz drugi i trzeci komp ma korzystac z bazy pierwszego.

Rozumiem, ze musze tylko dołączyć na drugim i trzecim komputerze poprzez zmapowany folder sieciowy, katalog z nazwą jednej firmy?
Czy to może oznaczać uszkodzenie bazy danych? Co robić w takim przypadku?
Ps. bazy danych są dwuletnie. Czasami zdarza się, że jak przenoszę z jednej symfoni na drugą to wywala błąd o braku pliku 51xt.dat czy coś podobnego. Mimo iż na pewno ten plik znajduje się w podanej scieżce błędu.

Czy to może oznaczać uszkodzenie bazy danych? Co robić w takim przypadku?


2008-11-13, 05:00
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-11-13, 02:42
Posty: 3
Post 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Okazały się bardzo pomocne. Wszystko zdaje sie działać. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję.


2008-11-14, 00:53
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 10 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sieć sklepów

w Programy Handlowe

Zenek N

3

2174

2013-09-03, 20:13

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. stabilna sieć współpracująca z systemami Symfonii

w Techniczne

MałaKsięgowa

6

2930

2013-10-30, 07:20

bongos Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki [ERP2016.2] Klucz sprzętowy - drastyczny przyrost ruchu siec

w Techniczne

KrzysztofK

1

2659

2016-04-20, 15:57

karas Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. licencje w firmie - porządek

w Techniczne

gregor

3

3281

2009-12-07, 09:27

krzysiek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 90 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant