Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 00:23x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Inwentaryzacja serwera Symfonii 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2009-03-27, 16:14
Posty: 10
Post Inwentaryzacja serwera Symfonii
Chciałbym uporządkować serwer na którym działa obecnie Symfonia - a jest to firma która prowadzi rachunki innym więc jest kilka różnych modułów i wiele firm zapisanych w bazach.
Chodzi mi o upewnienie się, które moduły działają na pervasivie (jeśli w ogóle na nim działają).

Bazy symfonii są na serwerze 2003, jest na nim również serwer pervasive, tylko mam wątpliwości, czy na pewno któreś moduły z niego korzystają? Jak wchodzę w pervasive software monitor to w menu Microkernel -> Active users widzę użytkowników korzystających aktualnie z Symfonii, ale w menu SQL -> Active connection nie ma nic. Czy to świadczy o tym, że baza jest na pervasivie? no i jak dojść do tego które z modułów go używają?
Z drugiej strony - jak zaglądam do pervasive control center to w Databases (Engine) są tylko DefaultDB oraz DEMODATA.


2009-03-27, 17:41
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3983
Pomógł: 445
Post 
Jak sprawdzić czy Symfonia używa Pervasiva?

http://forum.mojasymfonia.pl/viewtopic.php?t=547

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2009-03-27, 17:48
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-03-27, 16:14
Posty: 10
Post 
Hmm, czytałem to już. Wygląda na to że tylko moduły Premium używają u mnie pervasiva.
To mam pytanko inne teraz - czy zmiana serwera wymaga przeinstalowania każdego stanowiska z Symfonią, bo domyślam się że tak :(
No i czy jest jakaś masowa migracja bazy? Bo mam 6,5 gb danych do przerzucenia, i gdzieś tu na formu wyczytałem, że w sumie to wystarczy je przekopiować na nowy serwer, ale co jeszcze ustawić żeby to na prawdę działało?


2009-03-27, 18:20
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
A jakie poza Premium chciałbyś zeby używały Pervasive? Start? mogą jak odpowiednio skonfigurujesz/zainstalujesz. Forte raczej do tego nie zmusisz ;)

Zmiana serwera jesli jest zrobiona z sensem nie wymaga reinstalowania stacji roboczych bo i po co? Jeśli postawisz właściwie Pervasive, odtworzysz mapowania bądź pozmieniasz skróty/dołączysz bazy odpowiednio do nowych napędów sieciowych itp to powinno ruszyć od ręki. Oczywiście jak pozmieniasz nazwy serwerów, dyski sieciowe itp to poza skrótami trzeba jeszcze popatrzeć w takie mechanizmy jak integracjia bo będą wymagały ponownego ustawienia. Mowie tu o Premium, jesli chodzi o Forte też niekoniecznie choć czasami z uwagi na MSDTC (jeśli używane) najprościej jest przeleciec stacje niż sie bawic w ręczne odtwarzanie połączenia.


2009-03-27, 19:08
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-03-27, 16:14
Posty: 10
Post 
No właśnie, ten serwer to 4 moduły symfonii premium :)
Taki mam plan, że na stacjach roboczych pozmieniam ścieżki w skrótach. Niestety nie mogę postawić serwera o takiej samej nazwie netbiosowej, no i mapowanie dysku sieciowego z bazą danych też pójdzie na inną literę.
W każdym razie dzięki za podpowiedź, żeby zajrzeć w integrację po zmianie serwera. Nie wiem tylko jaka to jest właściwa instalacja pervasiva, bo mam do czynienia z ver.8 i nie ma w niej za wiele do konfigurowania - jak sie przyglądałem obecnemu serwerowi, który działa to ma ona wręcz ustawienia domyślne.
Dziś po południu będzie próba generalna migracji, a jutro pewnie ją przeprowadzę.


2009-03-30, 09:49
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Nazwa netbiosowa serwera nie ma raczej znaczenia także nazwa zasobu bo przecież jesli dotychczas mapowałeś dla przykładu SERWER\PROGRAMY jako S: i dalej był Symfonia\hm to na końcówce miałeś skrót s:\symfonia\hm\amhm.exe a powiedzmy ze teraz masz SERWERNEW\ZASOBY zmapowane jako S: a dalej nadal symfonia\hm to z punktu widzenia stacji roboczej symfonii nic się nie zmieni.
Jeśli musisz zmieniać literę to w sumie tez nie problem :)

Co do pervasive to instalacja bez jakichkolwiek udziwnień (właściwie next/next/next ;) ) , po instalacji mozna pokusić się o wyłączenie niepotrzebnych protokołów sieciowych oraz co wskazane ustawić sensowny cache w zależności od dostępnej ilości ramu


2009-03-30, 10:03
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-03-27, 16:14
Posty: 10
Post 
Z tego co zauważyłem to w moim przypadku na stacjach roboczych skróty do plików exe startujących symfonię są zrobione tak np: \\serwer\symfonia\hmkb.exe, a mapować muszę tylko udział na którym stoją bazy danych. To jest do przeklikania :)
Dziękuję za podpowiedź w sprawie cachu - niestety stacje robocze to komputery z odzysku z 512mb ramu.
Przypomniałem sobie, że muszę jeszcze zainstalować serwer klucza sprzętowego na nowym serwerze - mam nadzieje że nie jest na to za późno. Z tego co wiem to służy on do automatycznej aktywacji firm zawartych w bazie danych (bo niestety po migracji trzeba je aktywować na nowo :( )


2009-03-30, 10:39
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
no cóż, tak tez można uruchamiać :)

stacje robocze z 512 zupełnie wystarczają. Miałem na mysli pamiec na serwerze bo raczej tam trzeba ustawiac rozmiar cache.

Codo klucza mozna go zainstalować w dowolnym momencie (serwer klucza) i nie służy on do automatycznego aktywowania baz - to nie tak działa. Mechanizm jest taki, ze klient klucza odczytuje aktywację z niego i jeśli znajdzie odpowiedniąto uruchamia także bazy nie aktywowane.

Tym niemniej, jesli masz klucz to czeka ci także rekonfiguracja klienta klucza na każdej końcówce


2009-03-30, 10:56
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-03-27, 16:14
Posty: 10
Post 
Rekonfiguracja klucza to zmiana w rejestrze [HKLM\SOFTWARE\Symfonia\HK\Client] "NetworkAddress"="nazwa_serwera", wiec tragedii nie będzie.
Martwi mnie na razie to, że przy próbach z nowym serwerem dostaję nieudokumentowany błąd 3012 pervasiva w momencie kiedy próbuję uruchomić symfonie (np. MKP) łącząc się z nowym serwerm i używając starej stacji roboczej (zmieniam na niej tylko we właściwościach skrótu ścieżkę serwera na nowy).
Błąd wygląda dokładnie tak:

otwieranie bazy danych: \\nowyserwer\symfonia.mp\MKP.bin
Błąd nr 3012: Błąd nieudokumentowany

Identycznie dzieje się przy próbie otwarcia np. kadr.
Nie wiem czy to wina ustawień nowego serwera (ale są takie same jak na starym, czyli domyślne), czy może trzeba coś zmienić na stacji roboczej.


2009-03-31, 17:59
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
3012: Local engine is not accessible to the
MicroKernel router.

Coś masz dziwnie zainstalowany pervasive na serwerze skoro koncówki nie widzą Ci serwera za to próbuja odszukać lokalny serwer.
Wyłącz na końcówkach mozliwość podłaczania do lokalnego engine (Control center)
Czy Pervasive Analyzer na końcówce komunikuje sie prawidłowo z serwerem? czy przechodzą testy ze wskazaniem bazy na serwer?

Czy działa ci: ping nazwanetbiosowa serwera?
Czy w control center na serwerze masz ustawione by engine akceptował połaczenia z zewnątrz?


czy na serwerze jest zapora?
czy pervasive ma właczone odpowiedznie protokoły na serwerze?

Nie widze też info czy to PVSW server czy WKGP - jesli wkgp to czy na koncówkach jest instalowana pełna wersja czy tylko klient pvsw?


2009-03-31, 18:21
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-03-27, 16:14
Posty: 10
Post 
Moja wina - włączona zapora windowsa na serwerze była przyczyną problemów. Po wyłączeniu zadziałało od razu.
Teraz czeka mnie już tylko migracja klucza sprzętowego i przekonfigurowanie stacji roboczych (zmiana skrótów na pulpitach i zmiana konfiguracji klucza sprzętowego).
Dziękuję Krzysztofie za udzieloną pomoc i rady.
Pozdrawiam


2009-04-02, 15:35
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-03-27, 16:14
Posty: 10
Post 
ot, nie można edytować postów po upływie godziny, a chciałem tylko coś dopisać, no trudno.
Po odpięciu starego serwera i przerzuceniu części danych na nowy oraz wpięciu w niego klucza sprzętowego wszystko zahulało na jednej z końcówek :-D
Coś czuje, że jutro przerzucę bazę, pozmieniam konfigurację stacji roboczych i nowy tydzień firma zacznie na nowym serwerze
Pozdrawiam jeszcze raz


2009-04-02, 16:58
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-03-27, 16:14
Posty: 10
Post 
Mam jeszcze pytanie na koniec. Mianowicie poprzedni administrator sieci na komputery-końcówki kopiował z serwera folder z programem symfonii premium i modyfikował skróty na pulpicie na tych komputerach tak, że np.:
elementa docelowy: \\serwer\symfonia.mkp\mkp.exe
ale
Rozpocznij w: c:\symfonia.mkp
Czy taka konfiguracja ma jakieś racjonalne wytłumaczenie? Środowisko takie jak opisywałem wyżej - serwer na win2k3 + pervasive i stado komputerów-klientów.
Z góry dziękuję za odpowiedź.


2009-04-09, 12:29
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
nie widzę sensu. No może tylko w bardzo wolnej sieci gdzie ktoś chce zaoszczędzić czasu na zaczytywanie exe przez lan. Poza tym raczej tylko problemy i nadmiar pracy administracyjnej - a tego admini nie lubia - prawda? :)


2009-04-09, 12:50
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
a teraz sie jescze tak dokładnie przyglądnąłem - generalnie to nie odpalasz exe lokalnie. Ty tylko używasz lokalnego katalogu do odczytania konfiguracji (np. install.ini)

generalnie dla mnie nadal dziwne ;)

ale moze ktoś ma pomysł na inny powód zastosowania takiego modelu mapowania


2009-04-09, 13:04
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. instalacja symfonii i zakup serwera

w Techniczne

Mike_s17

6

3538

2013-02-14, 16:43

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Uruchomienie symfonii na dwóch sesjach serwera

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Techniczne

bartek

21

12826

2013-03-29, 16:46

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Prośba o pomoc w doborze hardware serwera do Symfonii

w Techniczne

bartartosz

7

4408

2016-08-08, 08:36

Jarek75 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Inwentaryzacja towarów

w Programy Handlowe

Kylie1988

1

1830

2021-04-27, 22:05

rafal Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant